World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping Final
Howard (8)
Jacobs Final
Edin (8)
Gushue Final
Paterson (EE)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg Final
Silvernagle (EE)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce Final
McNay (8)
Hess Final
Carson (7)
Lottenbach Final
Turner (5)
Reed Final
Craik (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Black Diamond / High River Cash -- Tie-Breakers

Nov 23 - 25, 2018
A Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Cole Adams



Loser Out
SCORES
  [1]

Thomas Usselman

PO
Sat 7:30pm
Loser Out
SCORES
  [9]

Thomas Usselman
To Semifinals

John Stroh

PO
Sat 7:30pm
Loser Out
SCORES
  [10]

Trevor Funk
To Quarterfinals

Dan Bubola

PO
Sat 7:30pm
Loser Out
SCORES
  [11]

Chad Dahlseide
To Quarterfinals

Jongduk Park

PO
Sat 7:30pm
Loser Out
SCORES
  [12]

Brian Brown
To Quarterfinals

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher Final
Matsumura (6)
Epping Final
Howard (8)
Jacobs Final
Edin (8)
Gushue Final
Paterson (EE)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg Final
Silvernagle (EE)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce Final
McNay (8)
Hess Final
Carson (7)
Lottenbach Final
Turner (5)
Reed Final
Craik (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑