USER:: Qinghai International

Curling Scores

M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Samantha Gevers Final
Tansy Tober (8)
Morgan Maguet Final
Cleo Haluschak (6)
Emily Ogg Final
Bethany Allan (5)
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Aaron Van Ryssel Final
Jack Lyburn (7)
Jordon McDonald Final
Jace Freeman (7)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Qinghai International -- Round-Robin

Dec 15 - 20, 2017
Stirling Gin
Stirling, SCO
0.875  7-0  0-1  3-0  1-0  1-0 
Yannick Schwaller
Bern, SUI
0.875  4-1  3-0  1-0  0-0  0-0 
Rui Liu
Harbin, CHN
0.750  3-1  3-1  0-1  0-0  0-0 
Thomas Ulsrud
Oslo, NOR
0.625  2-1  3-2  1-1  0-0  0-1 
Evgeniy Arkhipov
Moscow, RUS
0.375  1-3  2-2  2-1  1-0  0-0 
Kristian Lindstroem
Lit, SWE
0.375  1-3  2-2  0-1  0-0  0-1 
Andrew Stopera
Chicago, IL
0.375  1-1  2-4  2-0  0-0  0-0 
Tanner Horgan
Sudbury, NONT
0.125  0-3  1-4  0-2  0-0  0-0 
Zhi Yu Wang
Changchun, CHN
0.125  0-4  1-3  0-3  0-1  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Dec 14, 17 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rui Liu Yannick Schwaller 9-6    Final (9)
B Tanner Horgan Stirling Gin 7-9    Final (9)
C Andrew Stopera Kristian Lindstroem 6-8    Final (9)
D Thomas Ulsrud Evgeniy Arkhipov 6-7    Final (EE)
Fri, Dec 15, 17 05:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Evgeniy Arkhipov Stirling Gin 2-8    Final (8)
B Kristian Lindstroem Zhi Yu Wang 7-2    Final (8)
C Rui Liu Thomas Ulsrud 5-9    Final (10)
D Andrew Stopera Tanner Horgan 8-7    Final (10)
Sat, Dec 16, 17 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Thomas Ulsrud Tanner Horgan 7-5    Final (10)
B Yannick Schwaller Evgeniy Arkhipov 7-6    Final (10)
C Stirling Gin Zhi Yu Wang 7-6    Final (EE)
D Kristian Lindstroem Rui Liu 4-7    Final (9)
Sat, Dec 16, 17 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Zhi Yu Wang Rui Liu 3-6    Final (9)
B Andrew Stopera Thomas Ulsrud 6-8    Final (9)
C Tanner Horgan Evgeniy Arkhipov 5-6    Final (10)
D Yannick Schwaller Stirling Gin 7-5    Final (10)
Sun, Dec 17, 17 05:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Stirling Gin Andrew Stopera 10-3    Final (6)
B Rui Liu Tanner Horgan 8-2    Final (6)
C Kristian Lindstroem Yannick Schwaller 2-9    Final (6)
D Evgeniy Arkhipov Zhi Yu Wang 12-4    Final (7)
Mon, Dec 18, 17 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tanner Horgan Kristian Lindstroem 6-4    Final (10)
B Zhi Yu Wang Yannick Schwaller 4-7    Final (9)
C Thomas Ulsrud Stirling Gin 4-7    Final (9)
D Rui Liu Andrew Stopera 11-4    Final (8)
Mon, Dec 18, 17 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yannick Schwaller Thomas Ulsrud 9-4    Final (9)
B Evgeniy Arkhipov Andrew Stopera 4-7    Final (9)
C Zhi Yu Wang Tanner Horgan 8-3    Final (8)
D Stirling Gin Kristian Lindstroem 4-3    Final (EE)
Tue, Dec 19, 17 05:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Andrew Stopera Zhi Yu Wang 9-8    Final (10)
B Thomas Ulsrud Kristian Lindstroem 5-3    Final (10)
C Evgeniy Arkhipov Rui Liu 4-9    Final (8)
D Tanner Horgan Yannick Schwaller 8-11    Final (10)
Wed, Dec 20, 17 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Kristian Lindstroem Evgeniy Arkhipov 8-4    Final (10)
B Stirling Gin Rui Liu 9-8    Final (10)
C Yannick Schwaller Andrew Stopera 8-5    Final (9)
D Zhi Yu Wang Thomas Ulsrud 5-6    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Samantha Gevers Final
Tansy Tober (8)
Morgan Maguet Final
Cleo Haluschak (6)
Emily Ogg Final
Bethany Allan (5)
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Aaron Van Ryssel Final
Jack Lyburn (7)
Jordon McDonald Final
Jace Freeman (7)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Kevin Koe (Calgary, AB) wins the IG Wealth Management Western Showdown, defeating Brad Jacobs (Sault Ste Marie, NONT) 8-1 at the Swift Current Curling Club in Swift Current, Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑