Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 3rd
Timothy Marin
Luke Godin 3rd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meyers Norris Penny Charity Classic -- Statistics

Oct 15 - 18, 2010

Armstrong-Smith,

Barber,

Blenkin,

Campbell,

Chyz,

Corbeil,

Doyle,

Eyamie,

Foster,

Fujisawa,

Hersikorn,

Johnson,

Kaufman,

Keck,

Kim,

MacInnes,

Makichuk,

Muirhead,

Muise,

Ohmiya,

Privivkova,

Scheidegger,

Sidorova,

Sjolie,

Snell,

Sweeting,

Thurston,

Webster,

White,

White,

Whyte,

Yachiw,

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 3rd
Timothy Marin
Luke Godin 3rd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑