SKIP Lisa Hale Born: Mar 11, 1981 in Ste. Rose du Lac, MB Resides: Dauphin, MB Started Curling: 1989 Throws: Right |
|
Lead Laurie Macdonell Born: Sep 27, 1973 in Winnipeg, MB Resides: Winnipeg, MB Started Curling: 1990 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 2 | vs. Spencer (MB) | W WIN |
| 4 | vs. Einarson (MB) | L LOSS |
| 6 | vs. Overton-Clapham (MB) | L LOSS |
| 8 | vs. Robertson (MB) | W WIN |
| 9 | vs. Rolles (MB) | W WIN |
| 11 | vs. Reed (MB) | W WIN |
| 13 | vs. Harvey (MB) | W WIN |
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.87 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| #Shots | PCT | ||