SKIP Cathy Overton-Clapham Born: Jul 19, 1969 in Winnipeg, MB Resides: Calgary, AB Started Curling: 1983 Throws: Right |
|
Second Katherine Remillard Born: Jan 18, 1994 in Winnipeg, MB Resides: Morden, MB Started Curling: 2006 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 2 | vs. Rolles (MB) | W WIN |
| 4 | vs. Harvey (MB) | W WIN |
| 6 | vs. Menard (MB) | W WIN |
| 8 | vs. Reed (MB) | W WIN |
| 9 | vs. Einarson (MB) | L LOSS |
| 11 | vs. Robertson (MB) | W WIN |
| 13 | vs. Spencer (MB) | W WIN |
| PGs | vs. Birchard (MB) | L LOSS |
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
| #Shots | PCT | ||