SKIP Kristy McDonald Born: May 20, 1979 in Winnipeg, MB Resides: Winnipeg, MB Started Curling: 1985 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Ursel (MB) | W WIN |
| 3 | vs. MacKay (MB) | W WIN |
| 5 | vs. Zacharias (MB) | W WIN |
| 7 | vs. Link (MB) | W WIN |
| 10 | vs. Birchard (MB) | W WIN |
| 12 | vs. Montford (MB) | W WIN |
| 14 | vs. Brown (MB) | L LOSS |
| PGs | vs. Einarson (MB) | W WIN |
| CF | vs. Einarson (MB) | L LOSS |
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
| #Shots | PCT | ||