Lead John Desrosiers Born: May 21, 1973 in Moncton, NB Resides: Charlottetown, PEI Started Curling: 1987 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Clarey (PEI) | W WIN |
| 3 | vs. Harris (PEI) | W WIN |
| 5 | vs. MacKenzie (PEI) | W WIN |
| PGs | vs. MacKenzie (PEI) | L LOSS |
| SF | vs. Jay (PEI) | W WIN |
| CF | vs. MacKenzie (PEI) | L LOSS |
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 5.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| #Shots | PCT | ||