SKIP Eddie MacKenzie in Charlottetown, PEI Resides: Charlottetown, PEI Started Curling: 1986 Throws: Right |
|
Third Anson Carmody Born: Nov 29, 1989 in Summerside, PEI Resides: Summerside, PEI Started Curling: 1997 Throws: Right |
|
Second Tyler MacKenzie Born: Jan 15, 1984 in Summerside, PEI Resides: Charlottetown, PEI Started Curling: 1996 Throws: Right |
|
Lead Sean Ledgerwood Born: Nov 19, 1969 in WolfVille , NS Resides: Cornwall, PEI Started Curling: 1983 Throws: Right |
|
Alternate Phil Gorveatt Born: Jul 28, 1965 in Charlottetown, PEI Resides: Started Curling: 1978 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Stevenson (PEI) | W WIN |
| 2 | vs. MacDonald (PEI) | W WIN |
| 3 | vs. Jay (PEI) | W WIN |
| 5 | vs. Newson (PEI) | L LOSS |
| 6 | vs. Campbell (PEI) | W WIN |
| PGs | vs. Newson (PEI) | W WIN |
| CF | vs. Newson (PEI) | W WIN |
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| #Shots | PCT | ||