Third David Noftall Born: Feb 7, 1971 in St. John's, NL Resides: St. John's, NL Started Curling: 1987 Throws: Right |
|
Second Jeff Rose Born: Aug 18, 1983 in Thompson, MB Resides: St. John's, NL Started Curling: 1993 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Rowsell (NL) | W WIN |
| 2 | vs. Thomas (NL) | L LOSS |
| 3 | vs. Skanes (NL) | W WIN |
| 4 | vs. Symonds (NL) | W WIN |
| 5 | vs. Gushue (NL) | L LOSS |
| TB1 | vs. Skanes (NL) | L LOSS |
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
| #Shots | PCT | ||