SKIP Brad Gushue Born: Jun 16, 1980 in St. John's, NL Resides: St. John's, NL Started Curling: 1993 Throws: Right |
|
Third Brett Gallant Born: Feb 18, 1990 in Charlottetown, PEI Resides: St. John's, NL Started Curling: 1994 Throws: Right |
|
Second Adam Casey Born: Aug 28, 1989 in Sevenmile Bay, PEI Resides: St. John's, NL Started Curling: 1997 Throws: Right |
|
Lead Geoff Walker Born: Nov 28, 1985 in Beaverlodge, AB Resides: St. John, NL Started Curling: 1997 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Symonds (NL) | W WIN |
| 2 | vs. Rowsell (NL) | W WIN |
| 3 | vs. Thomas (NL) | W WIN |
| 4 | vs. Skanes (NL) | W WIN |
| 5 | vs. Peddigrew (NL) | W WIN |
| CF1 | vs. Thomas (NL) | W WIN |
| CF2 | vs. Gushue (NL) | Feb 2, 10:00am NT |
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.79 |
| PA/G: | 3.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.85 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
| #Shots | PCT | ||