SKIP Craig Van Ymeren Born: Mar 10, 1989 in St. Thomas , ON Resides: Aylmer , ON Started Curling: 1996 Throws: Right |
|
Lead Shane Konings Born: Sep 28, 1990 in Gowanstown , ON Resides: Waterloo, ON Started Curling: 2003 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Walker (ON) | W WIN |
| 2 | vs. Lobel (ON) | W WIN |
| 3 | vs. Beddows (ON) | W WIN |
| 5 | vs. Howard (ON) | L LOSS |
| 6 | vs. Cochrane (ON) | L LOSS |
| 7 | vs. Balsdon (ON) | L LOSS |
| 8 | vs. Epping (ON) | L LOSS |
| 9 | vs. Higgs (ON) | L LOSS |
| 10 | vs. Homan (ON) | W WIN |
| 11 | vs. Rumfeldt (ON) | W WIN |
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| #Shots | PCT | ||