SKIP Greg Balsdon Born: Oct 9, 1977 in Toronto, ON Resides: Toronto, ON Started Curling: 1990 Throws: Right |
|
Second Tyler Morgan Born: Dec 24, 1981 in Hamilton, ON Resides: Burlington, ON Started Curling: 1988 Throws: Left |
|
Lead Jamie Farnell Born: Jan 24, 1982 in Toronto, ON Resides: Toronto, ON Started Curling: 1988 Throws: Right |
|
Alternate Steve Bice Born: Oct 5, 1981 in Sarnia, ON Resides: Milton, ON Started Curling: 1991 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Higgs (ON) | W WIN |
| 2 | vs. Homan (ON) | W WIN |
| 3 | vs. Rumfeldt (ON) | L LOSS |
| 4 | vs. Walker (ON) | W WIN |
| 5 | vs. Lobel (ON) | W WIN |
| 6 | vs. Beddows (ON) | W WIN |
| 7 | vs. Van Ymeren (ON) | W WIN |
| 8 | vs. Howard (ON) | W WIN |
| 9 | vs. Cochrane (ON) | L LOSS |
| 11 | vs. Epping (ON) | W WIN |
| PG1v2 | vs. Howard (ON) | L LOSS |
| SF | vs. Cochrane (ON) | W WIN |
| CF | vs. Howard (ON) | W WIN |
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| #Shots | PCT | ||