SKIP Jill Shumay Born: Oct 23, 1974 in Maidstone, SK Resides: Saskatoon, SK Started Curling: 1986 Throws: Right |
|
Third Kara Johnston Born: Mar 16, 1976 in Port Alberni, BC Resides: Lloydminster, AB Started Curling: 1988 Throws: Right |
|
Lead Jinaye Yanota Born: Oct 20, 1990 in Macklin, SK Resides: Lloydminster, SK Started Curling: 1999 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 2 | vs. Lawton (SK) | L LOSS |
| 3 | vs. Friesen (SK) | W WIN |
| 4 | vs. Campbell (SK) | W WIN |
| 6 | vs. Stewart (SK) | W WIN |
| 8 | vs. Paulsen (SK) | L LOSS |
| TB1 | vs. Campbell (SK) | L LOSS |
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.03 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| #Shots | PCT | ||