SKIP Crystal Rumberg Born: Feb 26, 1975 in Medicine Hat, AB Resides: Calgary, AB Started Curling: 1983 Throws: Right |
|
Third Cathy Overton-Clapham Born: Jul 19, 1969 in Winnipeg, MB Resides: Calgary, AB Started Curling: 1983 Throws: Right |
|
Second Geri-Lynn Ramsay Born: Oct 26, 1988 in Summerside, PEI Resides: Calgary, AB Started Curling: 1996 Throws: Right |
|
Coach Mark Johnson Born: Sep 6, 1958 in Walla Walla, WA Resides: Edmonton, AB Started Curling: 1972 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 2 | vs. Jaeggi (SUI) | W WIN |
| 4 | vs. Homan (ON) | L LOSS |
| 6 | vs. Nedohin (AB) | W WIN |
| 9 | vs. Muirhead (SCO) | L LOSS |
| 11 | vs. Lawton (SK) | L LOSS |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
| #Shots | PCT | ||