Third Emma Miskew Born: Feb 14, 1989 in Ottawa, ON Resides: Ottawa, ON Started Curling: 1994 Throws: Right |
|
Second Alison Kreviazuk Born: Sep 27, 1988 in Mississauga, ON Resides: Ottawa, ON Started Curling: 1996 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Nedohin (AB) | W WIN |
| 4 | vs. Webster (AB) | W WIN |
| 7 | vs. Muirhead (SCO) | L LOSS |
| 9 | vs. Lawton (SK) | L LOSS |
| 10 | vs. Jaeggi (SUI) | W WIN |
| QF | vs. Lawton (SK) | W WIN |
| SF | vs. Tirinzoni (SUI) | W WIN |
| CF | vs. Jones (MB) | L LOSS |
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
| #Shots | PCT | ||