SKIP Heather Nedohin Born: Jul 15, 1975 in Fort St. John, BC Resides: Sherwood Park, AB Started Curling: 1981 Throws: Right |
|
Third Beth Iskiw Born: Apr 20, 1979 in Truro, NS Resides: Edmonton , CAN Started Curling: 1987 Throws: Right |
|
Second Mary-Anne Arsenault Born: Aug 19, 1968 in Scarborough, ON Resides: Halifax, NS Started Curling: 1982 Throws: Right |
|
Lead Laine Peters Born: Mar 24, 1970 in Carrot River, SK Resides: Calgary, AB Started Curling: 1983 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Homan (ON) | L LOSS |
| 2 | vs. Lawton (SK) | L LOSS |
| 6 | vs. Webster (AB) | L LOSS |
| 8 | vs. Jaeggi (SUI) | W WIN |
| 10 | vs. Muirhead (SCO) | W WIN |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
| #Shots | PCT | ||