Second Maria Wennerstroem Born: Apr 10, 1985 in Skelleftea, SWE Resides: Sundsvall, SWE Started Curling: 1998 Throws: Right |
|
SKIP Margaretha Sigfridsson Born: Jan 28, 1976 in Sveg, SWE Resides: Sundsvall, SWE Started Curling: 1989 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 2 | vs. Hastings (ON) | W WIN |
| 4 | vs. Sweeting (AB) | W WIN |
| 7 | vs. Middaugh (ON) | W WIN |
| 9 | vs. Jones (MB) | L LOSS |
| 10 | vs. Tirinzoni (SUI) | W WIN |
| SF | vs. Jones (MB) | L LOSS |
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
| #Shots | PCT | ||