SKIP Eve Muirhead Born: Apr 22, 1990 in Perth, SCO Resides: Blair Atholl, SCO Started Curling: 1998 Throws: Right |
|
Second Vicki Chalmers Born: Nov 16, 1989 in Edinburgh, SCO Resides: Stranraer, SCO Started Curling: 2001 Throws: Right |
|
Lead Claire Hamilton Born: Jan 31, 1989 in Dumfries, SCO Resides: Strathclyde, SCO Started Curling: 1998 Throws: Right |
|
| Draw | Team | Game |
| 1 | vs. Jaeggi (SUI) | W WIN |
| 4 | vs. Lawton (SK) | W WIN |
| 7 | vs. Homan (ON) | W WIN |
| 9 | vs. Webster (AB) | W WIN |
| 10 | vs. Nedohin (AB) | L LOSS |
| QF | vs. Jones (MB) | L LOSS |
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.47 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
| #Shots | PCT | ||