Born: Sep 12, 1971in Riverview, New Brunswick Resides: Riverview, New Brunswick Throws: Right Profession: Project Manager, Medavie Blue Cross High School: Riverview High College/University: Mount A, UNB, ITI, and UdeM |
| Biography |
| Junior Highlights: 1990 Pepsi Junior Nationals participant. Team NB. Lead. |
| Games: | 47 |
| Record: | 40W - 7L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| #Shots | PCT | ||