Forums Menu

User: 
Pass:  

World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Fri, Dec 13 -- 4:30pm NT
Mouat  
De Cruz  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Fri, Dec 13 -- 4:30pm NT
Carey 2nd
Rocque
Hasselborg 2nd
Homan
Jones 2nd
Team Scheidegger
Yoshimura  
Stern  
M: China Open
Chongqi, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 13 -- 6:45pm GMT
Lottenbach 6th
Muirhead
Bryce 7th
Gallacher
Reed Final
Turner (5)
Carson 6th
McNay
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 10:30am MT
Walsh Final
Bain (8)
Rogers 11  Final
Delorey (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (7)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 3:00pm ET
Tuma 2nd
Grabowski
Murray 2nd
Scheibach
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 2:00pm CT
Kitchens 2nd
Viau
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

CurlingZone : Powered by vBulletin>
<smallfont><b><a href=CurlingZone > Chat Forums > General Curling Chat > Rock Talk > Oak island scores

Disclaimer: CurlingZone does not represent or endorse the accuracy or reliability of any Content posted on any Forums area and you acknowledge that any reliance upon such Content shall be at your sole risk. Any Content placed on any Forums area by users and anonymous posters are the views of the user posting the statement, and do not represent the views of CurlingZone or our partners, advertisers or sponsors. By posting anonymously, you are allowing your IP address to be displayed for identification purposes. CurlingZone reserves the right to remove any post at its discretion without warning or explanation.
  Last Thread   Next Thread
Author
Thread Post New Thread   Post A Reply
11-01-19 06:56AM
Andrew A is offline Click Here to See the Profile for Andrew A Click here to Send Andrew A a Private Message Find more posts by Andrew A Add Andrew A to your buddy list Edit/Delete Message Reply w/Quote
Andrew A
Knee-Slider

 

Registered: Mar 2004
Location:
Posts: 1

Oak island scores

We are still hoping Gerry will get the spiel posted soon. When he does online scoring will start. Until then there isn’t much I can do.

Report this post to a moderator | IP: Logged

All times are GMT. The time now is . Post New Thread   Post A Reply
  Last Thread   Next Thread
Show Printable Version | Email this Page | Subscribe to thisThread

Forum Jump:
Rate This Thread:

Forum Rules:
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts
HTML code is OFF
vB code is ON
Smilies are ON
[IMG] code is ON
 

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Fri, Dec 13 -- 4:30pm NT
Mouat  
De Cruz  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Fri, Dec 13 -- 4:30pm NT
Carey 2nd
Rocque
Hasselborg 2nd
Homan
Jones 2nd
Team Scheidegger
Yoshimura  
Stern  
M: China Open
Chongqi, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 13 -- 6:45pm GMT
Lottenbach 6th
Muirhead
Bryce 7th
Gallacher
Reed Final
Turner (5)
Carson 6th
McNay
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 10:30am MT
Walsh Final
Bain (8)
Rogers 11  Final
Delorey (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (7)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 3:00pm ET
Tuma 2nd
Grabowski
Murray 2nd
Scheibach
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 2:00pm CT
Kitchens 2nd
Viau
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑