World Curling Report

Curling Scores

M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00am MT
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00am MT
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson Final
McEwen (7)
Paterson Final
McEwen (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm NT
Stern  
Fujisawa  
Carey  
Hasselborg  
Fleury  
Silvernagle  
Muirhead  
Jones  
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Leitch 4th
Whitbread
Morlock 4th
Gibb
Leitch  
Whitbread  
Morlock  
Gibb  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm GMT
Gempeler Final
Whyte (5)
Truksans Final
Carson (8)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm MT
Burton 4th
Lozinsky
Cramer 4th
Dunkle
Lis 4th
Gau
Cheung 4th
Sawiak
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao 4th
Nedohin
Bevan-Stewart 4th
Jackson
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00am ET
Scheibach 6th
Tuma
Harvey 5th
Murray
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am CT
Kitchens 6th
Normandeau
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser 4th
Naugler
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
M: China Open
Tianjin, China
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
Eastern Time (ET)
W: China Open
Tianjin, China
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
Eastern Time (ET)
M: Boost National
Conception Bay South, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Paterson Final
McEwen (7)
Newfoundland Time (NT)
W: Boost National
Conception Bay South, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Stern  
Fujisawa  
Carey  
Hasselborg  
Fleury  
Silvernagle  
Muirhead  
Jones  
Newfoundland Time (NT)
: Augustana U15 Open
Camrose, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Leitch 4th
Whitbread
Morlock 4th
Gibb
Leitch  
Whitbread  
Morlock  
Gibb  
Mountain Time (MT)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Gempeler Final
Whyte (5)
Truksans Final
Carson (8)
Greenwich Mean Time (GMT)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Burton 4th
Lozinsky
Cramer 4th
Dunkle
Lis 4th
Gau
Cheung 4th
Sawiak
Mountain Time (MT)
D: Italian Mixed Doubles Cup
Pinerolo, Italy
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jaeggi/Pfister 8th
Marten/Gallo
Otaegi/Unanue Final
Blumberga/Briezkalns (5)
Skaslien/Nedregotten 5th
Morozova/Goryachev
Central European Time (CET)
: U18 Viking Alumni
Camrose, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Yambao 4th
Nedohin
Bevan-Stewart 4th
Jackson
Mountain Time (MT)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Scheibach 6th
Tuma
Harvey 5th
Murray
Default (ET)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, Wisconsin
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kitchens 6th
Normandeau
Central Time (CT)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, Northwest Territories
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kaeser 4th
Naugler
Default (ET)
: New Brunswick Mixed Doubles Curling Championship
Saint John, New Brunswick
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Lister/Lister  
McLeod/Eldridge  
Tingley/Jeffrey  
Paterson/Porter  
Russell/Craft 2nd
Parmiter/Burgess
Thompson/Sullivan  
Hubbard/Stanley  
Sharpe/Stewart 2nd
LeBlanc/Savoie
Atlantic Time (AT)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, Northwest Territories
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
Mountain Time (MT)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, Nova Scotia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
Default (ET)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, Nova Scotia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
Central Time (CT)
M: Quebec Tankard Qualifier
, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
Eastern Time (ET)
J: KW Granite U18 Boys Spiel
Kitchener-Waterloo, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
J: KW Granite U18 Girls Spiel
Kitchener-Waterloo, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
Pacific Time (PT)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
Default (ET)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Mountain Time (MT)
: Alberta Winter Games Qualifiers
Fairview, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, Northwest Territories
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Kaeser  
Naugler  
Default (ET)
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, Northwest Territories
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Bain  
Delorey  
Mountain Time (MT)

Curling Scores

M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00am MT
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00am MT
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson Final
McEwen (7)
Paterson Final
McEwen (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm NT
Stern  
Fujisawa  
Carey  
Hasselborg  
Fleury  
Silvernagle  
Muirhead  
Jones  
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Leitch 4th
Whitbread
Morlock 4th
Gibb
Leitch  
Whitbread  
Morlock  
Gibb  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm GMT
Gempeler Final
Whyte (5)
Truksans Final
Carson (8)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm MT
Burton 4th
Lozinsky
Cramer 4th
Dunkle
Lis 4th
Gau
Cheung 4th
Sawiak
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao 4th
Nedohin
Bevan-Stewart 4th
Jackson
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00am ET
Scheibach 6th
Tuma
Harvey 5th
Murray
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am CT
Kitchens 6th
Normandeau
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser 4th
Naugler
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑