Curling Scores

M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Samantha Gevers Final
Tansy Tober (8)
Morgan Maguet Final
Cleo Haluschak (6)
Emily Ogg Final
Bethany Allan (5)
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Aaron Van Ryssel Final
Jack Lyburn (7)
Jordon McDonald Final
Jace Freeman (7)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
D: WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Kitzbuehel, Austria
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Central European Time (CET)
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 1:00pm CET
Palancsa/Kiss Final
Rupp/Wunderlin 11  (7)
Schoell/Harsch Final
Vestman/Ahlberg 12  (5)
Central European Time (CET)
M: Curling Masters Champery
Champery, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Central European Time (CET)
Retornaz Final
Walstad (8)
Central European Time (CET)
M: Nufloors Penticton Curling Classic
Penticton, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Pacific Time (PT)
Edin Final
Tardi (7)
Robillard Final
McEwen (8)
Dunstone Final
Howard (8)
Flasch Final
Beuk (7)
Pacific Time (PT)
D: GOLDLINE Valleyfield Mixed Doubles
Valleyfield, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Adams/Robichaud Final
Liscumb/Liscumb (7)
Tremblay/Lanoue Final
Waye/Retchless 10  (7)
Comeau/Hebert Final
Furlotte/Daoust (8)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
D: Russian Mixed Doubles Trials - Leg 2
, Russia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Samoilik/Vaskov Final
Moskaleva/Eremin (7)
Ezekh/Stukalskiy Final
Komarova/Goryachev (8)
Sidorova/Timofeev Final
Morozova/Krasikov (8)
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Johnston Final
Wood (8)
Yarmuch Final
Plett (8)
Mountain Time (MT)
Whitbread Final
Wright (6)
Jackson Final
Matter (8)
Mountain Time (MT)
M: Manitoba Viterra Berth Bonspiel
Steinbach, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Dilello 9th
Lyburn
Smith 9th
Grassie
Default (ET)
Default (ET)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Mountain Time (MT)
Wipf Final
Whittmire (5)
Burton Final
Kiist (8)
Mountain Time (MT)
Sonnenberg Final
Morlock (6)
Wright Final
Duncan (6)
Mountain Time (MT)
W: Manitoba Scotties Berth Bonspiel
Steinbach, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Calvert 13  Final
Clark-Rouire 11  (10)
Walter Final
Jones (9)
Central Time (CT)
Central Time (CT)
W: Stonewall MJCT
Stonewall, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Gevers Final
Tober (8)
Maguet Final
Haluschak (6)
Ogg Final
Allan (5)
Central Time (CT)
Central Time (CT)
M: Stonewall MJCT
Stonewall, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Van Ryssel Final
Lyburn (7)
McDonald Final
Freeman (7)
Central Time (CT)
Central Time (CT)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, Turkey
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Central Time (CT)
SVK (Matulova) Final
TUR (Yildiz) 12  (8)
Central Time (CT)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, Turkey
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Central Time (CT)
ESP (Vez) Final
CZE (Klima) (10)
FIN (Kiiskinen) 10  Final
TUR (Karagoz) (EE)
Central Time (CT)
W: Masters
Oakville, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Hasselborg  
Koana  
Jones  
Peterson  
Einarson  
Wrana  
Kovaleva  
Kim  
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)
M: Masters
Oakville, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Mouat  
Ruohonen  
Bottcher  
Team Paterson  
Gushue  
Whyte  
Epping  
Schwaller  
Eastern Time (ET)
Eastern Time (ET)

Curling Scores

M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 17 -- 12:30pm CET
Joel Retornaz Final
Steffen Walstad (8) Watch Live Curling!
W: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Samantha Gevers Final
Tansy Tober (8)
Morgan Maguet Final
Cleo Haluschak (6)
Emily Ogg Final
Bethany Allan (5)
M: Stonewall MJCT
Stonewall, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 16 -- 7:00pm CT
Aaron Van Ryssel Final
Jack Lyburn (7)
Jordon McDonald Final
Jace Freeman (7)
W: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Slovakia Final
Turkey 12  (8)
M: Pre-Olympic Qualification Event
Erzurum, TUR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Oct 15 -- 6:00am CT
Spain Final
Czech Republic (10)
Finland 10  Final
Turkey (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Koe wins IG Wealth Management Western Showdown

Kevin Koe (Calgary, AB) wins the IG Wealth Management Western Showdown, defeating Brad Jacobs (Sault Ste Marie, NONT) 8-1 at the Swift Current Curling Club in Swift Current, Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑