World Curling Report

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 7th
Skanes
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan 10th
Cyr
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10th
Hanson
W: Northern Ontario Scotties Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Burns  
Deschene  
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 5th
Jacobs
Lemieux 5th
MacEwan
Robert 5th
Chandler
Brown 5th
Badiuk
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan 8th
Balsdon
Brandwood 8th
Murphy
Inglis 8th
Harrison
Hastings 8th
Froud
W: Manitoba Scotties Tournament of Hearts
Rivers, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 9:30am CT
Peterson Final
Briscoe (10)
Clark-Rouire Final
Cannon (10)
Watling Final
Fleury (9)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Wed, Jan 29 -- 8:30am ET
Willsey Final
McDonald (EE)
Kean Final
Hall 10  (10)
Ferris Final
Camm (EE)
Howard Final
Allen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone  
Fell  
Heidt  
Howard  
Heidt  
Hartung  
Tenetuik  
Jacobson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, Newfoundland / Labrador
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 7th
Skanes
Newfoundland Time (NT)
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, New Brunswick
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Jones Final
Comeau (6)
Grattan 10th
Cyr
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10th
Hanson
Atlantic Time (AT)
W: Northern Ontario Scotties Championship
Temiskaming Shores, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Burns  
Deschene  
Eastern Time (ET)
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Sayer 5th
Jacobs
Lemieux 5th
MacEwan
Robert 5th
Chandler
Brown 5th
Badiuk
Eastern Time (ET)
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Duncan 8th
Balsdon
Brandwood 8th
Murphy
Inglis 8th
Harrison
Hastings 8th
Froud
Eastern Time (ET)
W: Manitoba Scotties Tournament of Hearts
Rivers, Manitoba
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Peterson Final
Briscoe (10)
Clark-Rouire Final
Cannon (10)
Watling Final
Fleury (9)
Central Time (CT)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
Mountain Time (MT)
M: Ontario Tankard
Cornwall, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Willsey Final
McDonald (EE)
Kean Final
Hall 10  (10)
Ferris Final
Camm (EE)
Howard Final
Allen (10)
Eastern Time (ET)
W: BC Scotties
Cranbrook, British Columbia
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
Mountain Time (MT)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Silvernagle Final
Anderson (10)
Central Time (CT)
M: SaskTel Tankard
Melville, Saskatchewan
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Dunstone  
Fell  
Heidt  
Howard  
Heidt  
Hartung  
Tenetuik  
Jacobson  
Central Time (CT)
M: Northwest Territories Mens Championship
Hay River, Northwest Territories
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Innisfail U18 Boys Bonspiel
Innisfail, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Innisfail U15
Innisfail, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Innisfail U18 Girls Bonspiel
Innisfail, Alberta
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
D: GOLDLINE Chicoutimi Mixed Doubles
Chicoutimi, Quebec
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
D: Aland Mixed Doubles Cup
Aland, Finland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: English Mixed Doubles Curling Championship
Dumfries, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
White/Rees  
Hotchkiss/Foley  
Opel/Opel  
Conlin/Gasson  
Farnell/Havercroft  
Fowler/Fowler  
Greenwich Mean Time (GMT)
D: Oshawa Curling Club Mixed Doubles Spiel
Oshawa, Ontario
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
D: International Mixed Doubles Trophy Aarau
Aarau, Switzerland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
: Vernon Mixed Doubles
Vernon, Bahamas
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
C: Euro Super League: Scotland
Stirling, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
C: Northern Ice Anniversary Cup
Stranraer, Scotland
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 7th
Skanes
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan 10th
Cyr
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10th
Hanson
W: Northern Ontario Scotties Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Burns  
Deschene  
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 5th
Jacobs
Lemieux 5th
MacEwan
Robert 5th
Chandler
Brown 5th
Badiuk
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan 8th
Balsdon
Brandwood 8th
Murphy
Inglis 8th
Harrison
Hastings 8th
Froud
W: Manitoba Scotties Tournament of Hearts
Rivers, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 9:30am CT
Peterson Final
Briscoe (10)
Clark-Rouire Final
Cannon (10)
Watling Final
Fleury (9)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Wed, Jan 29 -- 8:30am ET
Willsey Final
McDonald (EE)
Kean Final
Hall 10  (10)
Ferris Final
Camm (EE)
Howard Final
Allen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone  
Fell  
Heidt  
Howard  
Heidt  
Hartung  
Tenetuik  
Jacobson  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑