Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

StuSells Toronto Tankard

Oct 7 - 10, 2011
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Rob Rumfeldt
Guelph, ON
   4  1  3  X          8  
Brian Damon
Schenectady, NY
     0  0  0  X          0  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Rob
Rumfeldt
Third:
Player Photo
Adam
Spencer
Second:
Player Photo
Scott
Hodgson
Lead:
Player Photo
Greg
Robinson
Skip:
Player Photo
Brian
Damon
Third:
Player Photo
Michael
Stefanik
Second:
Player Photo
Peter
Drechsler
Lead:
Player Photo
Arthur
Merkley

Event Statistics

Rob Rumfeldt
Games: 9  
Record: 7W - 2L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 8.17  
PA/G: 4.83  
Hammer Efficiency: 0.33  
Steal Defense: 0.15  
Force Efficiency: 0.63  
Steal Efficiency: 0.36  
Brian Damon
Games: 2  
Record: 0W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 4.44  
PA/G: 18.89  
Hammer Efficiency: 0.00  
Steal Defense: 0.50  
Force Efficiency: 0.00  
Steal Efficiency: 0.40  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑