Sherwood Park Mixed Doubles Tier 1
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sherwood Park Mixed Doubles Tier 1
Jan 16 - 19, 2026
|
| Draw Jan 18 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matsumura/Tanida Nagano/Hokkaido, JPN |
0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 7 | |||
| Peterman/Gallant Red Deer, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.37 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Peterman/Gallant
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.82 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 38 |
| Record: | 23W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Peterman/Gallant
| Games: | 13 |
| Record: | 12W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.12 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Matsumura/Tanida
Peterman/Gallant
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 5, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden won the LGT World Men's Curling Championship 2026 gold medals and title on Saturday afternoon (4 April) by 9-6 against Matt Dunstone's Canada at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States.
-
April 5, 2026
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















