St. Vital Mixed Doubles NISO Classic
Curling Scores
St. Vital Mixed Doubles NISO Classic
Aug 24 - 27, 2023
|
| Draw Aug 26 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gurke/Michaleski Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Kraft/Kraft Bismarck, ND |
1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gurke/Michaleski
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Kraft/Kraft
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 10.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Kraft/Kraft
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.63 |
| PA/G: | 10.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Gurke/Michaleski
Kraft/Kraft
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 21, 2026
Canada returns to international action this Saturday as the 2026 ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship and World Senior Curling Championships get underway in Geneva, Switzerland, at Centre Sportif Sous-Molin.
-
April 5, 2026
-
April 5, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














