World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Edin Final
Mouat (7)
Jacobs Final
Gushue (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 3:00am ET
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm MT
Baska Final
Hayman 11  (6)
CCHS Boys 10  Final
Burton 11  (EE)
Leitch Final
Gibb (7)
Whitbread Final
Morlock (7)
Baska  
Hayman  
CCHS Boys  
Burton  
Leitch  
Gibb  
Whitbread  
Morlock  
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser Final
Naugler (EE)
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain Final
Delorey (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Neufeld Final
Muntain (8)
Gitzel Final
LaVallee (6)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm GMT
Gallacher Final
Craik (EE)
Lottenbach Final
Bryce (7)
Muirhead Final
Hess (6)
Whyte Final
Gempeler (EE)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
Hlatkey Final
Claeys (7)
Ewasko Final
Gauthier (6)
Walter Final
Coleman (7)
Wickman Final
Anderson (4)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Firman Final
Salviulo (10)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Burton Final
Cramer (8)
Lozinsky Final
Dunkle (8)
Cheung Final
Gau (7)
Lis Final
Sawiak (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Yambao Final
Zimmerman (8)
Bevan-Stewart Final
Finney (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm CT
Tisdale 10  Final
Williamson (8)
Fleming Final
Just (10)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Balsdon 10  Final
Hill (5)
Michaud Final
Patry (8)
Bellavance Final
Martin (6)
Lachance Final
Blanchard (8)
Kennerknecht Final
Fischer (6)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Ouellette Final
Stevens (10)
MacDougall Final
Thompson (9)
O'Leary Final
Manuel 10  (7)
MacLeod Final
Gibson 10  (9)
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Hale Final
Vachon (8)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm CT
Cannon Final
Robertson (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Active Games:
Boost National - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Register | Standings | Teams | Groups
Fantasy Curling returns with the Boost National, held December 10-15 in Conception Bay South, Newfoundland and Labrador where the Top 15 men's and women's teams are joined by 32 more teams in a Tier 2 section. Jump in an challenge yourself now! Invite your friends and compete against each other!

Whether you're a die-hard fanatic or just want another fantasy sport to try, you will find fun and excitement with our fantasy curling tournaments for the 2019-2020 season. You can pick your favorite teams, learn about teams you've never heard of and enjoy a new way to experience The Roaring Game. It's free to play and our winners will receive a fun reward for their triumph.
 
Completed Games:
Kioti Tractor Tour Challenge - Fantasy Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups
GSOC Masters - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups

Fantasy Pick'em:
Play CurlingZone Fantasy Pick'em!
Welcome to our online Fantasy Curling game, where you pick the winners of World Curling Tour, Order of Merit and Playdown games! Login or Register below, and then click Make Picks to participate. Pick your winner by clicking on the headshot of the team.

We're working on contests for this season, including Scotties, Brier and Grand Slam games, so keep an eye here for future announcements!
CURLINGZONE USER CENTRE
Please Login or Click Here to Register for Contest to track your picks
CurlingZone Login:     Password:   
WEEK 21 LEADERS
User Wins/Picks
1. cameroon2 39/64 
2. 8 ender 38/63 
3. StaceyJ 38/68 
4. amapledoram 34/59 
5. Geuselio_Hulk 33/62 
6. applecurl 29/44 
7. LisWeagleBRASIL 29/47 
8. BWSpuds 22/36 
9. teamdupuis 20/30 
10. rangepick 17/26 
11. Mucc75 17/28 
12. captjon 16/30 
13. CurlGurl2010 15/25 
14. WilsonLougheed 15/27 
15. biterbar 13/26 
16. martincd 10/15 
17. Squirrel 6/8 
18. Alky93 3/3 
19. thomnico 2/6 
 
OVERALL LEADERS
User Wins/Picks
1. Geuselio_Hulk 1257/1932 
2. rangepick 1150/1778 
3. LisWeagleBRASIL 1042/1572 
4. BWSpuds 1014/1602 
5. jim_w 498/737 
6. 8 ender 491/815 
7. cameroon2 406/653 
8. hartfromthesoo 296/461 
9. applecurl 220/322 
10. KonnorGT 219/331 
11. curlinginbc 214/310 
12. stm55 175/250 
13. iansilbe 144/227 
14. chrisgreen86 105/166 
15. teamdupuis 93/146 
16. curling_robots 82/136 
17. a-mac 81/132 
18. Mucc75 80/139 
19. afoley62 65/99 
20. StaceyJ 38/68 
21. amapledoram 34/59 
22. wacknflop 32/62 
23. E623 31/61 
24. ciaomichaella 26/49 
25. jal515 21/39 
26. Marlonrek 19/29 
27. i-san 19/30 
28. pat2396 19/34 
29. 12brian81 17/30 
30. Curlingfan10023 17/32 
31. captjon 16/30 
32. Brookerb99 16/35 
33. HouseOnRocks 15/22 
34. CurlGurl2010 15/25 
35. WilsonLougheed 15/27 
36. brandtholt14 15/30 
37. curlingmasterb 14/21 
38. dselke 13/18 
39. jnschnur 13/21 
40. biterbar 13/26 

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Edin Final
Mouat (7)
Jacobs Final
Gushue (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 3:00am ET
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm MT
Baska Final
Hayman 11  (6)
CCHS Boys 10  Final
Burton 11  (EE)
Leitch Final
Gibb (7)
Whitbread Final
Morlock (7)
Baska  
Hayman  
CCHS Boys  
Burton  
Leitch  
Gibb  
Whitbread  
Morlock  
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser Final
Naugler (EE)
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain Final
Delorey (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Neufeld Final
Muntain (8)
Gitzel Final
LaVallee (6)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm GMT
Gallacher Final
Craik (EE)
Lottenbach Final
Bryce (7)
Muirhead Final
Hess (6)
Whyte Final
Gempeler (EE)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
Hlatkey Final
Claeys (7)
Ewasko Final
Gauthier (6)
Walter Final
Coleman (7)
Wickman Final
Anderson (4)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Firman Final
Salviulo (10)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Burton Final
Cramer (8)
Lozinsky Final
Dunkle (8)
Cheung Final
Gau (7)
Lis Final
Sawiak (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Yambao Final
Zimmerman (8)
Bevan-Stewart Final
Finney (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm CT
Tisdale 10  Final
Williamson (8)
Fleming Final
Just (10)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Balsdon 10  Final
Hill (5)
Michaud Final
Patry (8)
Bellavance Final
Martin (6)
Lachance Final
Blanchard (8)
Kennerknecht Final
Fischer (6)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Ouellette Final
Stevens (10)
MacDougall Final
Thompson (9)
O'Leary Final
Manuel 10  (7)
MacLeod Final
Gibson 10  (9)
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Hale Final
Vachon (8)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm CT
Cannon Final
Robertson (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑