World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm NT
Dunstone  
Paterson  
Epping  
McEwen  
Bottcher  
Schwaller  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm NT
Einarson  
Muirhead  
Tirinzoni  
Fleury  
M: China Open
Chongqi, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 3:30pm GMT
Carson 3rd
Gempeler
Whyte 3rd
Sloan
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Active Games:
Boost National - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Register | Standings | Teams | Groups
Fantasy Curling returns with the Boost National, held December 10-15 in Conception Bay South, Newfoundland and Labrador where the Top 15 men's and women's teams are joined by 32 more teams in a Tier 2 section. Jump in an challenge yourself now! Invite your friends and compete against each other!

Whether you're a die-hard fanatic or just want another fantasy sport to try, you will find fun and excitement with our fantasy curling tournaments for the 2019-2020 season. You can pick your favorite teams, learn about teams you've never heard of and enjoy a new way to experience The Roaring Game. It's free to play and our winners will receive a fun reward for their triumph.
 
Completed Games:
Kioti Tractor Tour Challenge - Fantasy Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups
GSOC Masters - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups

Fantasy Pick'em:
Play CurlingZone Fantasy Pick'em!
Welcome to our online Fantasy Curling game, where you pick the winners of World Curling Tour, Order of Merit and Playdown games! Login or Register below, and then click Make Picks to participate. Pick your winner by clicking on the headshot of the team.

We're working on contests for this season, including Scotties, Brier and Grand Slam games, so keep an eye here for future announcements!
CURLINGZONE USER CENTRE
Please Login or Click Here to Register for Contest to track your picks
CurlingZone Login:     Password:   
WEEK 21 LEADERS
User Wins/Picks
1. cameroon2 28/42 
2. StaceyJ 28/47 
3. 8 ender 27/42 
4. amapledoram 26/42 
5. Geuselio_Hulk 23/41 
6. applecurl 20/27 
7. teamdupuis 15/23 
8. LisWeagleBRASIL 15/26 
9. BWSpuds 14/23 
10. Mucc75 12/21 
11. biterbar 12/22 
12. WilsonLougheed 12/22 
13. captjon 12/23 
14. CurlGurl2010 11/18 
15. Squirrel 5/6 
16. martincd 5/8 
17. Alky93 3/3 
18. thomnico 2/5 
19. rangepick 1/3 
 
OVERALL LEADERS
User Wins/Picks
1. Geuselio_Hulk 1247/1911 
2. rangepick 1134/1755 
3. LisWeagleBRASIL 1028/1551 
4. BWSpuds 1006/1589 
5. jim_w 498/737 
6. 8 ender 480/794 
7. cameroon2 395/631 
8. hartfromthesoo 296/461 
9. KonnorGT 219/331 
10. curlinginbc 214/310 
11. applecurl 211/305 
12. stm55 175/250 
13. iansilbe 144/227 
14. chrisgreen86 105/166 
15. teamdupuis 88/139 
16. curling_robots 82/136 
17. a-mac 81/132 
18. Mucc75 75/132 
19. afoley62 65/99 
20. wacknflop 32/62 
21. E623 31/61 
22. StaceyJ 28/47 
23. amapledoram 26/42 
24. ciaomichaella 26/49 
25. jal515 21/39 
26. Marlonrek 19/29 
27. i-san 19/30 
28. pat2396 19/34 
29. 12brian81 17/30 
30. Curlingfan10023 17/32 
31. Brookerb99 16/35 
32. HouseOnRocks 15/22 
33. brandtholt14 15/30 
34. curlingmasterb 14/21 
35. dselke 13/18 
36. jnschnur 13/21 
37. WilsonLougheed 12/22 
38. biterbar 12/22 
39. captjon 12/23 
40. CurlGurl2010 11/18 

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm NT
Dunstone  
Paterson  
Epping  
McEwen  
Bottcher  
Schwaller  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Dec 13 -- 12:30pm NT
Einarson  
Muirhead  
Tirinzoni  
Fleury  
M: China Open
Chongqi, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 3:30pm GMT
Carson 3rd
Gempeler
Whyte 3rd
Sloan
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑