World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm NT
Stern 2nd
Fujisawa
Carey 3rd
Hasselborg
Fleury 3rd
Silvernagle
Muirhead 3rd
Jones
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 3:00am ET
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson Final
McEwen (7)
Paterson Final
McEwen (7)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser 9th
Naugler
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00am ET
Scheibach Final
Tuma (EE)
Harvey Final
Murray (7)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Leitch 7th
Whitbread
Morlock 8th
Gibb
Leitch  
Whitbread  
Morlock  
Gibb  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Dec 14 -- 4:30pm GMT
Craik 4th
Lottenbach
Gallacher 5th
McNay
Bryce 4th
Hess
Muirhead 4th
Turner
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm MT
Burton 7th
Lozinsky
Cramer 7th
Dunkle
Lis 6th
Gau
Cheung 6th
Sawiak
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao 6th
Nedohin
Bevan-Stewart 7th
Jackson
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am CT
Kitchens Final
Normandeau (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Active Games:
Boost National - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Register | Standings | Teams | Groups
Fantasy Curling returns with the Boost National, held December 10-15 in Conception Bay South, Newfoundland and Labrador where the Top 15 men's and women's teams are joined by 32 more teams in a Tier 2 section. Jump in an challenge yourself now! Invite your friends and compete against each other!

Whether you're a die-hard fanatic or just want another fantasy sport to try, you will find fun and excitement with our fantasy curling tournaments for the 2019-2020 season. You can pick your favorite teams, learn about teams you've never heard of and enjoy a new way to experience The Roaring Game. It's free to play and our winners will receive a fun reward for their triumph.
 
Completed Games:
Kioti Tractor Tour Challenge - Fantasy Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups
GSOC Masters - Fantasy Salary Cap Curling
MENU: Game Information | Standings | Teams | Groups

Fantasy Pick'em:
Play CurlingZone Fantasy Pick'em!
Welcome to our online Fantasy Curling game, where you pick the winners of World Curling Tour, Order of Merit and Playdown games! Login or Register below, and then click Make Picks to participate. Pick your winner by clicking on the headshot of the team.

We're working on contests for this season, including Scotties, Brier and Grand Slam games, so keep an eye here for future announcements!
CURLINGZONE USER CENTRE
Please Login or Click Here to Register for Contest to track your picks
CurlingZone Login:     Password:   
WEEK 21 LEADERS
User Wins/Picks
1. 8 ender 34/55 
2. cameroon2 34/55 
3. StaceyJ 33/60 
4. amapledoram 32/57 
5. Geuselio_Hulk 30/56 
6. applecurl 28/40 
7. LisWeagleBRASIL 24/41 
8. BWSpuds 22/36 
9. teamdupuis 20/30 
10. Mucc75 17/28 
11. captjon 16/30 
12. CurlGurl2010 15/25 
13. WilsonLougheed 15/27 
14. biterbar 13/26 
15. martincd 10/15 
16. rangepick 10/18 
17. Squirrel 6/8 
18. Alky93 3/3 
19. thomnico 2/6 
 
OVERALL LEADERS
User Wins/Picks
1. Geuselio_Hulk 1254/1926 
2. rangepick 1143/1770 
3. LisWeagleBRASIL 1037/1566 
4. BWSpuds 1014/1602 
5. jim_w 498/737 
6. 8 ender 487/807 
7. cameroon2 401/644 
8. hartfromthesoo 296/461 
9. applecurl 219/318 
10. KonnorGT 219/331 
11. curlinginbc 214/310 
12. stm55 175/250 
13. iansilbe 144/227 
14. chrisgreen86 105/166 
15. teamdupuis 93/146 
16. curling_robots 82/136 
17. a-mac 81/132 
18. Mucc75 80/139 
19. afoley62 65/99 
20. StaceyJ 33/60 
21. amapledoram 32/57 
22. wacknflop 32/62 
23. E623 31/61 
24. ciaomichaella 26/49 
25. jal515 21/39 
26. Marlonrek 19/29 
27. i-san 19/30 
28. pat2396 19/34 
29. 12brian81 17/30 
30. Curlingfan10023 17/32 
31. captjon 16/30 
32. Brookerb99 16/35 
33. HouseOnRocks 15/22 
34. CurlGurl2010 15/25 
35. WilsonLougheed 15/27 
36. brandtholt14 15/30 
37. curlingmasterb 14/21 
38. dselke 13/18 
39. jnschnur 13/21 
40. biterbar 13/26 

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm NT
Stern 2nd
Fujisawa
Carey 3rd
Hasselborg
Fleury 3rd
Silvernagle
Muirhead 3rd
Jones
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 3:00am ET
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 14 -- 9:30am NT
Paterson Final
McEwen (7)
Paterson Final
McEwen (7)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 10:30am ET
Kaeser 9th
Naugler
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00am ET
Scheibach Final
Tuma (EE)
Harvey Final
Murray (7)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Leitch 7th
Whitbread
Morlock 8th
Gibb
Leitch  
Whitbread  
Morlock  
Gibb  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Dec 14 -- 4:30pm GMT
Craik 4th
Lottenbach
Gallacher 5th
McNay
Bryce 4th
Hess
Muirhead 4th
Turner
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:30pm MT
Burton 7th
Lozinsky
Cramer 7th
Dunkle
Lis 6th
Gau
Cheung 6th
Sawiak
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao 6th
Nedohin
Bevan-Stewart 7th
Jackson
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am CT
Kitchens Final
Normandeau (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm MT
Delorey Final
Bain 14  (5)
Walsh Final
Rogers (8)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 13 -- 11:30am ET
O'Leary Final
Gallant (8)
Steele Final
MacLeod (10)
Manuel Final
Ouellette (10)
Gibson Final
MacDougall 10  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Howard Final
Mitchell (9)
Streifel Final
Barber (10)
Fleming Final
Tisdale (6)
Williamson Final
Just (9)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Dec 13 -- 6:00pm ET
Cheal Final
Lachance (8)
Kennerknecht Final
Halle (7)
Bornais Final
Michaud (8)
Bellavance Final
Berube (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑