World Curling Report

Curling Scores

W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 15 -- 7:00pm ET
Kovaleva Final
Han (7)
Jentsch Final
Brown (8)
Bear Final
Kanai (7)
Kim Final
Schori (6)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sun, Dec 15 -- 11:00pm ET
van Dorp Final
Nyman (8)
Glukhov 10  Final
Schnider (7)
Kim Final
Dropkin (EE)
Zou Final
Calvert (8)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 11:00am ET
Naugler  
Kaeser  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 9:00am MT
Rogers  
Delorey  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm MT
Slattery Final
Daniels (9)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Thompson Final
Steele (8)
Ouellette Final
O'Leary (10)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Thompson (8)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

College Clean Restoration Curling Classic -- Teams

Nov 29 - Dec 2, 2019
Birr


Ham Lake
Minnesota

Skip
Player Photo
Todd
Birr
Third
Player Photo
Andrew
Stopera
Second
Player Photo
Hunter
Clawson
Lead
Player Photo
Tom
O'Connor
Calvert


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Braden
Calvert
Third
Player Photo
Kyle
Kurz
Second
Player Photo
Ian
McMillan
Lead
Player Photo
Robbie
Gordon
Cao


Beijing
China

Skip
No Photo
Pengpeng
Cao
Third
No Photo
Weiwei
Xu
Second
No Photo
Junjie
Wang
Lead
No Photo
Suxiang
Wang
Carss



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Michael
Carss
Third
Player Photo
Tyler
Travis
Second
Player Photo
Aaron
Shutra
Lead
No Photo
Josh
Dahlseide
Cotter


Vernon
British Columbia

Skip
Player Photo
Jim
Cotter
Third
Player Photo
Steve
Laycock
Second
Player Photo
Andrew
Nerpin
Lead
Player Photo
Rick
Sawatsky
Deis


Fox Valley
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Ryan
Deis
Third
Player Photo
Scott
Manners
Second
Player Photo
Jason
Barnhart
Lead
Player Photo
Kalin
Deis
Gedak


Estevan
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brent
Gedak
Third
Player Photo
Jason
Ackerman
Second
Player Photo
Derek
Owens
Lead
Player Photo
Curtis
Horwath
Gunnlaugson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Jason
Gunnlaugson
Third
Player Photo
Alex
Forrest
Second
Player Photo
Adam
Casey
Lead
Player Photo
Connor
Njegovan
Han


Changchun
China

Fourth
Player Photo
Jiafeng
Tian
Skip
No Photo
Peng
Han
Second
Player Photo
Xiangkun
Wang
Lead
No Photo
Wen Xin
Zhang
Hartung


Langenburg
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kody
Hartung
Third
Player Photo
Tyler
Hartung
Second
No Photo
Jayden
Shwaga
Lead
Player Photo
Mark
Larsen
Harty


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Jeremy
Harty
Third
Player Photo
Kyler
Kleibrink
Second
Player Photo
Joel
Berger
Lead
Player Photo
Kurtis
Goller
Heidt


Kerrobert
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Josh
Heidt
Third
Player Photo
Brock
Montgomery
Second
Player Photo
Kelly
Knapp
Lead
Player Photo
Trent
Knapp
Howard


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Steven
Howard
Third
Player Photo
Daniel
Selke
Second
Player Photo
Mat
Ring
Lead
Player Photo
Scott
Deck
Jacobson



Saskatchewan

Skip
Player Photo
Jason
Jacobson
Third
Player Photo
Dustin
Kalthoff
Second
Player Photo
Garret
Springer
Lead
No Photo
Drew
Springer
Joyce


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
No Photo
Shawn
Joyce
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Korte


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Bruce
Korte
Third
Player Photo
Darrell
McKee
Second
Player Photo
Kory
Kohuch
Lead
Player Photo
Rory
Golanowski
Lyburn


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
William
Lyburn
Third
Player Photo
Daley
Peters
Second
Player Photo
Kennedy
Bird
Lead
Player Photo
Wade
Ford
McEwen


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Mike
McEwen
Third
Player Photo
Reid
Carruthers
Second
Player Photo
Derek
Samagalski
Lead
Player Photo
Colin
Hodgson
Meachem


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Shaun
Meachem
Third
Player Photo
Brady
Scharback
Second
Player Photo
Brayden
Stewart
Lead
Player Photo
Jared
Latos
Muirhead


Perth
Scotland

Skip
Player Photo
Glen
Muirhead
Third
Player Photo
Kyle
Smith
Second
Player Photo
Thomas
Muirhead
Lead
Player Photo
Cameron
Smith
Muyres


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kirk
Muyres
Third
Player Photo
Kevin
Marsh
Second
Player Photo
Daniel
Marsh
Lead
Player Photo
Dallan
Muyres
Zou


Beijing
China

Skip
Player Photo
Qiang
Zou
Third
Player Photo
Zhi Yu
Wang
Second
Player Photo
Jiafeng
Tian
Lead
Player Photo
Jingtao
Xu

Curling Scores

W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm MT
Kovaleva Final
Han (7)
Jentsch Final
Brown (8)
Bear Final
Kanai (7)
Kim Final
Schori (6)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Sun, Dec 15 -- 9:00pm MT
van Dorp Final
Nyman (8)
Glukhov 10  Final
Schnider (7)
Kim Final
Dropkin (EE)
Zou Final
Calvert (8)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 11:00am ET
Naugler  
Kaeser  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 9:00am MT
Rogers  
Delorey  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm MT
Slattery Final
Daniels (9)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Thompson Final
Steele (8)
Ouellette Final
O'Leary (10)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Thompson (8)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg (Sundbyberg, Sweden) wins the Boost National, defeating Jennifer Jones (Winnipeg, MB) 7-3 at the CBS Arena in Conception Bay South, Newfoundland & Labrador.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑