World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Jacobs Final
Matsumura (8)
Koe 8th
Gushue
Bottcher Final
Edin (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle 8th
Tirinzoni
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle 8th
Tirinzoni
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 6:30am ET
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 2:45am ET
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Normandeau 3rd
Viau
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm ET
Tuma 2nd
Harvey
Grabowski 2nd
Scheibach
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 3:00pm MT
Bain Final
Rogers (8)
Delorey Final
Walsh (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 5:00pm ET
Kaeser Final
Naugler (6)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 13 -- 6:45pm GMT
Lottenbach Final
Muirhead (8)
Bryce Final
Gallacher (7)
Reed Final
Turner (5)
Carson Final
McNay (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel -- Scores

Nov 15 - 17, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Nov 17 -- 12:00pm -- Times shown as Mountain Time (MT) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Zoe Cinnamon
Cochrane, AB
   0  3  2  2  1  X  X  X  8  
Tori Hartwell
, AB
     1  0  0  0  0  X  X  X  1  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Zoe
Cinnamon
Third:
No Photo
Myla
Plett
Second:
No Photo
Raelyn
Helston
Lead:
No Photo
Lauren
Miller
Skip:
No Photo
Tori
Hartwell
Third:
No Photo
Jillian
Fash
Second:
No Photo
Jaelyn
Macrae
Lead:
No Photo
Payton
Sonnenberg


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jessica Wytrychowski
Calgary, AB
   0  3  1  0  0  1  0  2  7  
Tyanna Bain
, AB
     0  0  0  0  1  0  1  0  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jessica
Wytrychowski
Third:
Player Photo
Olivia
Jones
Second:
Player Photo
Micayla
Kooistra
Lead:
Player Photo
Emily
Kiist
Skip:
No Photo
Tyanna
Bain
Third:
No Photo
Pearl
Gillis
Second:
No Photo
Mataya
Gillis
Lead:
No Photo
Adrianna
Hendrick


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ryleigh Bakker
Calgary, AB
   1  0  2  0  0  0  0  1  4  
Kathryn Lepine
Calgary, AB
     0  2  0  1  4  0  1  0  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Ryleigh
Bakker
Third:
Player Photo
Ashton
Skrlik
Second:
No Photo
Lisa
Parent
Lead:
Player Photo
Julianna
Mackenzie
Skip:
No Photo
Kathryn
Lepine
Third:
Player Photo
Emily
Plett
Second:
No Photo
Madison
Senft
Lead:
Player Photo
Claire
Sutcliffe


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hollie Vincent
Red Deer, AB
   1  1  0  0  1  0  0  X  3  
Elysa Crough
Edmonton, AB
     0  0  1  1  0  2  2  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Hollie
Vincent
Third:
No Photo
Hannah
Phillips
Second:
No Photo
Sydney
McMurray
Lead:
No Photo
Sasha
Tran
Skip:
Player Photo
Elysa
Crough
Third:
Player Photo
Quinn
Prodaniuk
Second:
Player Photo
Kim
Bonneau
Lead:
Player Photo
Dana
Algot


Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Jacobs Final
Matsumura (8)
Koe 8th
Gushue
Bottcher Final
Edin (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Fri, Dec 13 -- 8:30pm NT
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle 8th
Tirinzoni
Einarson Final
Fujisawa (8)
Silvernagle 8th
Tirinzoni
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Fri, Dec 13 -- 8:00am NT
Dropkin Final
van Dorp (EE)
Nyman Final
Kim (6)
Schnider Final
Zou (7)
Calvert Final
Glukhov (6)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Fri, Dec 13 -- 4:15am NT
Kanai Final
Kovaleva (7)
Han Final
Bear (7)
Brown Final
Kim (8)
Schori Final
Jentsch (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 7:00pm CT
Normandeau 3rd
Viau
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 8:00pm ET
Tuma 2nd
Harvey
Grabowski 2nd
Scheibach
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 3:00pm MT
Bain Final
Rogers (8)
Delorey Final
Walsh (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 13 -- 5:00pm ET
Kaeser Final
Naugler (6)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 13 -- 6:45pm GMT
Lottenbach Final
Muirhead (8)
Bryce Final
Gallacher (7)
Reed Final
Turner (5)
Carson Final
McNay (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser  
Naugler  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑