World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair  
Richards  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO Final
SWE 11  (9)
CZE Final
RUS (8)
EST Final
GER (EE)
DEN Final
LAT (9)
SUI 11  Final
NOR (9)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl 3rd
Tardi
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK Final
ESP (10)
TUR Final
BLR (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT Final
POL (7)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel -- Scores

Nov 8 - 10, 2019

 >>>>
Fri, Nov 8 -- 1:00pm -- Times shown as Mountain Time (MT) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Zoe Cinnamon
Cochrane, AB
   2  1  2  0  2  0  X    7  
Kayleigh Shannon
, AB
     0  0  0  0  0  1  X    1  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Zoe
Cinnamon
Third:
No Photo
Myla
Plett
Second:
No Photo
Raelyn
Helston
Lead:
No Photo
Lauren
Miller
Skip:
No Photo
Kayleigh
Shannon
Third:
No Photo
Paige
Snideman
Second:
No Photo
Bradley
Pike
Lead:
No Photo
Raquel
Snideman


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Claire Booth
Red Deer, AB
   0  0  1  1  0  3  0  X  5  
Alex Claggett
Airdrie, AB
     1  1  0  0  1  0  1  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Claire
Booth
Third:
No Photo
Kaylee
Raniseth
Second:
No Photo
Kate
Ector
Lead:
No Photo
Britnee
Zarantonello
Skip:
No Photo
Alex
Claggett
Third:
No Photo
Teaghan
Canty-Sapak
Second:
No Photo
Brooke
Maffitt
Lead:
No Photo
Moira
Marshall


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Cuyler Desormeau
Red Deer, AB
   0  0  0  5  3  2  X    10  
Reese Finney
Calgary, AB
     1  1  1  0  0  0  X    3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Cuyler
Desormeau
Third:
No Photo
Paige
Morrison
Second:
No Photo
Emma
Desormeau
Lead:
No Photo
Pyper
Wilson
Skip:
No Photo
Reese
Finney
Third:
Player Photo

Second:
No Photo
Victoria
Lyons
Lead:
Player Photo



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Rachel Jacques
Edmonton, AB
   3  1  0  0  0  0  1  0  5  
Myla Yambao
, AB
     0  0  0  0  1  2  0  3  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Rachel
Jacques
Third:
Player Photo
Cameron
Kuzma
Second:
Player Photo
Sydney
Libbus
Lead:
No Photo
Kaitlyn
Zeiler
Skip:
No Photo
Myla
Yambao
Third:
No Photo
Hailey
Dupras
Second:
No Photo
Rayna
Werner
Lead:
No Photo
Jayda
Stead


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Olivia Jones
, AB
   5  0  1  1  0  2  0  X  9  
Jessica Minshull
Calgary, AB
     0  3  0  0  1  0  1  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Olivia
Jones
Third:
No Photo
Mercedes
Smith
Second:
Player Photo
Micayla
Kooistra
Lead:
Player Photo
Emily
Kiist
Skip:
No Photo
Jessica
Minshull
Third:
No Photo
Paige
Roux
Second:
No Photo
Vanessa
Jenkins
Lead:
No Photo
Kaitlyn
Poloway


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Alyssa Nedohin
, AB
     0  1  0  0  3  0  1  0  1  6  
Anastasia Eksuzian
, AB
   1  0  2  0  0  1  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Alyssa
Nedohin
Third:
No Photo
Natalie
Cholin
Second:
No Photo
Anna
Bakos
Lead:
No Photo
Chloe
Fediuk
Skip:
No Photo
Anastasia
Eksuzian
Third:
No Photo
Vaeria
Miroshnichenko
Second:
No Photo
Viktoria
Enbaeva
Lead:
No Photo
Inga
Naumets


Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair  
Richards  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO Final
SWE 11  (9)
CZE Final
RUS (8)
EST Final
GER (EE)
DEN Final
LAT (9)
SUI 11  Final
NOR (9)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl 3rd
Tardi
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA Final
NOR (EE)
SWE 10  Final
NED (7)
SUI Final
ENG (EE)
SCO Final
DEN (EE)
GER 11  Final
RUS (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK Final
ESP (10)
TUR Final
BLR (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
AUT Final
POL (7)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑