World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA 4th
NOR
SWE 5th
NED
SUI 5th
ENG
SCO 5th
DEN
GER 4th
RUS
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Mon, Nov 18 -- 9:00am MT
Appelman 2nd
Whyte
Pahl 2nd
Richard
Sluchinski  
Tardi  
Maerki 2nd
Ruohonen
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Mon, Nov 18 -- 9:00am MT
Carey 2nd
Brown
Sinclair 2nd
Kim
Koana  
Fujisawa  
Rocque 2nd
Richards
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Mon, Nov 18 -- 12:00pm CET
GER Final
CZE (10)
SCO Final
SUI (10)
LAT Final
SWE (6)
NOR Final
EST (10)
RUS Final
DEN (6)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Mon, Nov 18 -- 2:00pm CET
BLR 10  Final
ISR (9)
WAL Final
HUN (9)
FIN 9th
BUL
SVK 10  Final
EST (8)
LAT 9th
FRA
ESP 6th
CZE
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Mon, Nov 18 -- 9:00am CET
SVK Final
TUR (9)
POL 11  Final
BLR (8)
ITA Final
FIN (EE)
HUN 10  Final
LTU (8)
ESP Final
ENG (8)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stirling Wheelchair Curling International -- Scores

Oct 15 - 18, 2019

<<<<  >>>>
Fri, Oct 18 -- 5:00am -- Times shown as Default (ET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Viljo Petersson-Dahl
, SWE
   4  0  1  0  5  0  X    10  
Jostein Stordahl
, NOR
     0  2  0  1  0  1  X    4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Viljo
Petersson-Dahl
Third:
No Photo
Mats Ola
Engborg
Second:
No Photo
Zandra
Reppe
Lead:
No Photo
Sabina
Johansson
Skip:
No Photo
Jostein
Stordahl
Third:
No Photo
Ole Fredrik
Syversen
Second:
No Photo
Geir Arne
Skogstad
Lead:
No Photo
Sissel
Lochen


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Steve Emt
Norfolk, CT
     0  3  1  1  3  0  2  X  10  
Rosemary Lenton
, ENG
   1  0  0  0  0  1  0  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Steve
Emt
Third:
Player Photo
Matt
Thums
Second:
No Photo
David
Samsa
Lead:
Player Photo
Meghan
Lino
Skip:
No Photo
Rosemary
Lenton
Third:
No Photo
Stewart
Pimblett
Second:
No Photo
Ted
Bidgood
Lead:
No Photo
Michael
Shaw


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Konstantin Kurokhtin
Moscow, RUS
     0  1  3  0  5  0  X    9  
Ziga Bajde
, SLO
   0  0  0  0  0  1  X    1  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Konstantin
Kurokhtin
Third:
No Photo
Vitaly
Danilov
Second:
No Photo
Vladislav
Makarov
Lead:
No Photo
Daria
Shchukina
Skip:
No Photo
Ziga
Bajde
Third:
No Photo
Robert
Zerovnik
Second:
No Photo
Joc
Klemen
Lead:
No Photo
Jovita
Jeglic


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Hugh Nibloe
, SCO
     0  0  1  1  0  2  X    4  
Raymond Pfyffer
, SUI
   0  2  0  0  1  0  X    3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Hugh
Nibloe
Third:
No Photo
David
Melrose
Second:
No Photo
Gary
Smith
Lead:
No Photo
Charlotte
McKenna
Skip:
No Photo
Raymond
Pfyffer
Third:
No Photo
Hans
Burgener
Second:
No Photo
Patrick
Delacretaz
Lead:
No Photo
Adelah
Al-Roumi


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Mon, Nov 18 -- 4:00pm CET
ITA 4th
NOR
SWE 5th
NED
SUI 5th
ENG
SCO 5th
DEN
GER 4th
RUS
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Mon, Nov 18 -- 9:00am MT
Appelman 2nd
Whyte
Pahl 2nd
Richard
Sluchinski  
Tardi  
Maerki 2nd
Ruohonen
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Mon, Nov 18 -- 9:00am MT
Carey 2nd
Brown
Sinclair 2nd
Kim
Koana  
Fujisawa  
Rocque 2nd
Richards
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Mon, Nov 18 -- 12:00pm CET
GER Final
CZE (10)
SCO Final
SUI (10)
LAT Final
SWE (6)
NOR Final
EST (10)
RUS Final
DEN (6)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Mon, Nov 18 -- 2:00pm CET
BLR 10  Final
ISR (9)
WAL Final
HUN (9)
FIN 9th
BUL
SVK 10  Final
EST (8)
LAT 9th
FRA
ESP 6th
CZE
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Mon, Nov 18 -- 9:00am CET
SVK Final
TUR (9)
POL 11  Final
BLR (8)
ITA Final
FIN (EE)
HUN 10  Final
LTU (8)
ESP Final
ENG (8)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑