World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 2nd
Sturmay
Howard 2nd
Pahl
Gempeler  
Cross  
Wenzek 2nd
Hess
Park 2nd
Tardi
Meachem  
Whyte  
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 2nd
Rocque
Vaughan 2nd
Sinclair
Hudyma 2nd
Stubbs
Sherrer 2nd
Silvernagle
Fujisawa 2nd
Daniels
Wilson 2nd
Brown
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar  
Park  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Wetzikon Wheelchair Curling Tournament -- Scores

Oct 11 - 13, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Oct 13 -- 8:30am -- Times shown as Default (ET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jostein Stordahl
, NOR
     1  3  2  2  0  0  3  X  11  
Paolo Ioriatti
, ITA
   0  0  0  0  2  1  0  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Jostein
Stordahl
Third:
No Photo
Ole Fredrik
Syversen
Second:
No Photo
Geir Arne
Skogstad
Lead:
No Photo
Sissel
Lochen
Fourth:
No Photo
Egidio
Marchese
Skip:
No Photo
Paolo
Ioriatti
Second:
No Photo
Stefano
Tacca
Lead:
No Photo
Angela
Menardi


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Polina Rozkova
, LAT
     0  1  1  0  3  0  2  1  8  
Seung Won Jung
, KOR
   2  0  0  4  0  1  0  0  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Polina
Rozkova
Third:
No Photo
Aleksandrs
Dimbovskis
Second:
No Photo
Aleksandrs
Vitohins
Lead:
No Photo
Jurijs
Volgins
Skip:
No Photo
Seung Won
Jung
Third:
No Photo
Heetae
Yang
Second:
No Photo
ByongSeok
Min
Lead:
Player Photo
Min Ja
Bang


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Yu Long Sun
, CHN
     4  1  0  0  2  5  1  X  13  
Didier Recordon
Lausanne, SUI
   0  0  1  1  0  0  0  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Yu Long
Sun
Third:
No Photo
Mingliang
Zhang
Second:
No Photo
Jianxin
Chen
Lead:
No Photo
Meng
Wang
Skip:
No Photo
Didier
Recordon
Third:
No Photo
Leo
Gottet
Second:
No Photo
Konstantin
Schmaeh
Lead:
No Photo
Melanie
Villars


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Radoslav Duris
, SVK
   1  0  1  0  3  1  0  1  7  
Kicki Ulander
, SWE
     0  1  0  3  0  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Radoslav
Duris
Third:
No Photo
Dusan
Pitonak
Second:
No Photo
Peter
Zatko
Lead:
No Photo
Monika
Kunkelova
Skip:
No Photo
Kicki
Ulander
Third:
No Photo
Ronny
Persson
Second:
No Photo
Sebastian
Blomberg
Lead:
No Photo
Marcus
Holm


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Viljo Petersson-Dahl
, SWE
     0  0  5  1  0  2  0  0  8  
Andrea Tabanelli
, SUI
   0  1  0  0  1  0  1  2  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Viljo
Petersson-Dahl
Third:
No Photo
Mats Ola
Engborg
Second:
No Photo
Zandra
Reppe
Lead:
No Photo
Sabina
Johansson
Skip:
No Photo
Andrea
Tabanelli
Third:
No Photo
Emanuele
Spelorzi
Second:
No Photo
Fabrizio
Bich
Lead:
No Photo
Guiliana
Turra


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Andrei Koitmae
, EST
   1  0  1  0  1  1  1  0  5  
Steve Emt
Norfolk, CT
     0  2  0  2  0  0  0  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Andrei
Koitmae
Third:
No Photo
Lauri
Murasov
Second:
No Photo
Mait
Matas
Lead:
No Photo
Signe
Falkenburg
Skip:
Player Photo
Steve
Emt
Third:
Player Photo
Matt
Thums
Second:
No Photo
David
Samsa
Lead:
Player Photo
Meghan
Lino


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 2nd
Sturmay
Howard 2nd
Pahl
Gempeler  
Cross  
Wenzek 2nd
Hess
Park 2nd
Tardi
Meachem  
Whyte  
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 2nd
Rocque
Vaughan 2nd
Sinclair
Hudyma 2nd
Stubbs
Sherrer 2nd
Silvernagle
Fujisawa 2nd
Daniels
Wilson 2nd
Brown
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar  
Park  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑