World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
SCO 2nd
ENG
DEN 3rd
ITA
RUS 2nd
NED
SWE 3rd
NOR
SUI 2nd
GER
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Tue, Nov 19 -- 2:00pm CET
CZE Final
NOR (10)
SWE Final
EST (9)
SUI Final
DEN (9)
GER Final
SCO 10  (8)
LAT Final
RUS (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
EST  
ESP  
BUL  
WAL  
HUN  
FIN  
CZE  
SVK  
POL  
ISR  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Nov 19 -- 2:00pm CET
ENG Final
POL (10)
ITA Final
SVK (6)
FIN 10  Final
ESP (8)
BLR Final
LTU (9)
HUN Final
TUR (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Aberdeen International Curling Championship -- Scores

Mar 14 - 17, 2019

<<<<  >>>>
Fri, Mar 15 -- 3:30pm -- Times shown as Greenwich Mean Time (GMT)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Sergei Glukhov
Sochi, RUS
     1  0  1  1  0  0  0  0  3  
Robin Brydone
Perth, SCO
   0  1  0  0  1  1  1  2  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Sergei
Glukhov
Third:
Player Photo
Artur
Ali
Second:
Player Photo
Dmitry
Mironov
Lead:
No Photo
Anton
Kalalb
Skip:
Player Photo
Robin
Brydone
Third:
Player Photo
Gregor
Cannon
Second:
Player Photo
Craig
Waddell
Lead:
Player Photo
Fraser
Davidson


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ross Paterson
Glasgow, SCO
   1  0  1  1  0  1  0  1  5  
Sebastian Wunderer
Kitzbuehel, AUT
     0  1  0  0  1  0  1  0  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ross
Paterson
Third:
Player Photo
Kyle
Waddell
Second:
Player Photo
Duncan
Menzies
Lead:
Player Photo
Michael
Goodfellow
Skip:
Player Photo
Sebastian
Wunderer
Third:
Player Photo
Mathias
Genner
Second:
Player Photo
Martin
Reichel
Lead:
Player Photo
Philipp
Nothegger


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Yannick Schwaller
Bern, SUI
     0  3  0  2  2  0  1  X  8  
Jaap van Dorp
Zoetermeer, NED
   2  0  2  0  0  1  0  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Yannick
Schwaller
Third:
Player Photo
Michael
Brunner
Second:
Player Photo
Romano
Meier
Lead:
Player Photo
Marcel
Kaeufeler
Fourth:
Player Photo
Wouter
Gosgens
Skip:
Player Photo
Jaap
van Dorp
Second:
Player Photo
Laurens
Hoekman
Lead:
Player Photo
Carlo
Glasbergen


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Joel Retornaz
Trentino, ITA
     0  2  2  0  5  X      9  
Blair Haswell
Stranraer, SCO
   3  0  0  1  0  X      4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Joel
Retornaz
Third:
Player Photo
Simone
Gonin
Second:
No Photo
Fabio
Ribotta
Lead:
No Photo
Lorenzo
Maurino
Skip:
Player Photo
Blair
Haswell
Third:
Player Photo
Adam
Keron
Second:
Player Photo
Tim
Hof
Lead:
No Photo
Bill
Turner


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Bruce Mouat
Stirling, SCO
     1  0  2  3  1  X      7  
Simon Gempeler
Adelboden, SUI
   0  1  0  0  0  X      1  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Bruce
Mouat
Third:
Player Photo
Grant
Hardie
Second:
Player Photo
Bobby
Lammie
Lead:
Player Photo
Hammy
McMillan Jr.
Fourth:
Player Photo
Enrico
Pfister
Third:
No Photo
Tim
Jungen
Second:
No Photo
Bjorn
Jungen
Skip:
Player Photo
Simon
Gempeler


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jason Gunnlaugson
Winnipeg, MB
   1  0  2  2  0  2  0  X  7  
Jan Hess
Zug, SUI
     0  2  0  0  1  0  2  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jason
Gunnlaugson
Third:
Player Photo
Alex
Forrest
Second:
Player Photo
Denni
Neufeld
Lead:
Player Photo
Connor
Njegovan
Skip:
Player Photo
Jan
Hess
Third:
Player Photo
Simon
Gloor
Second:
Player Photo
Simon
Hoehn
Lead:
Player Photo
Reto
Schoenenberger


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
SCO 2nd
ENG
DEN 3rd
ITA
RUS 2nd
NED
SWE 3rd
NOR
SUI 2nd
GER
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Tue, Nov 19 -- 2:00pm CET
CZE Final
NOR (10)
SWE Final
EST (9)
SUI Final
DEN (9)
GER Final
SCO 10  (8)
LAT Final
RUS (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
EST  
ESP  
BUL  
WAL  
HUN  
FIN  
CZE  
SVK  
POL  
ISR  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Tue, Nov 19 -- 2:00pm CET
ENG Final
POL (10)
ITA Final
SVK (6)
FIN 10  Final
ESP (8)
BLR Final
LTU (9)
HUN Final
TUR (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑