Curling Scores

M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia 8th
Ukraine  Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Holland Final
Peterson (EE)
Brown Final
Tober (4)
Sturmay Final
Workin (4) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Nyman Final
McDonald (5)
Grassie Final
Chambers (8)
Kleiter Final
Smith (8) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 4th
Kean
Champ 5th
Ainsley
Camm 4th
Fournier
Heggestad 5th
Reid
Chandler 4th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

AMCC MJCT Spiel -- Round-Robin

Sep 23 - 25, 2022
Pool A
Cheyenne Ehnes
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Katy Lukowich
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morgan Maguet
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bethany Allan
Winnipeg, MB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Julia Van Ryssel
Winnipeg, MB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Grace Beaudry
Winnipeg, MB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zoey Terrick
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shaela Hayward
Winnipeg, MB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dayna Wahl
Altona, MB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Karys Buchalter
Winnipeg, MB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 23, 22 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Grace Beaudry Karys Buchalter 13-1    Final (6)
6 Katy Lukowich Cheyenne Ehnes 4-7    Final (8)
8 Morgan Maguet Julia Van Ryssel 8-2    Final (7)
Fri, Sep 23, 22 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Dayna Wahl Karys Buchalter 6-3    Final (7)
5 Julia Van Ryssel Bethany Allan 0-10    Final (4)
6 Zoey Terrick Shaela Hayward 6-5    Final (8)
Sat, Sep 24, 22 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Grace Beaudry Zoey Terrick 4-3    Final (7)
4 Morgan Maguet Bethany Allan 6-4    Final (7)
Sat, Sep 24, 22 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Grace Beaudry Dayna Wahl 9-2    Final (6)
4 Katy Lukowich Julia Van Ryssel 9-4    Final (6)
7 Morgan Maguet Cheyenne Ehnes 7-6    Final (7)
8 Shaela Hayward Karys Buchalter 5-4    Final (7)
Sat, Sep 24, 22 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Katy Lukowich Bethany Allan 11-1    Final (4)
2 Cheyenne Ehnes Julia Van Ryssel 8-1    Final (6)
Sat, Sep 24, 22 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Zoey Terrick Karys Buchalter 9-0    Final (5)
6 Dayna Wahl Shaela Hayward 6-7    Final (7)
Sat, Sep 24, 22 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Cheyenne Ehnes Bethany Allan 9-2    Final (6)
5 Katy Lukowich Morgan Maguet 6-5    Final (7)
7 Grace Beaudry Shaela Hayward 10-1    Final (4)
8 Zoey Terrick Dayna Wahl 6-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: World Mixed Doubles Qualification Event
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Dec 4 -- 12:30pm GMT
Kazakhstan Final
Slovenia (8) Watch Live Curling!
Spain 10  Final
Hong Kong (7) Watch Live Curling!
Finland Final
Guyana (6) Watch Live Curling!
Slovakia 8th
Ukraine  Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Sherrer  
Skrlik    Watch Live Curling!
Stiksma  
Hunkin    Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Dec 4 -- 9:00am MT
Tym  
Hansen    Watch Live Curling!
W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Holland Final
Peterson (EE)
Brown Final
Tober (4)
Sturmay Final
Workin (4) Watch Live Curling!
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Dec 3 -- 9:45pm CT
Nyman Final
McDonald (5)
Grassie Final
Chambers (8)
Kleiter Final
Smith (8) Watch Live Curling!
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 4 -- 8:00am ET
Steep 4th
Kean
Champ 5th
Ainsley
Camm 4th
Fournier
Heggestad 5th
Reid
Chandler 4th
Tippin
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 3 -- 8:30pm PT
Reese-Hansen Final
Birnie (7) Watch Live Curling!
Gushulak 10  Final
Mychaluk (5) Watch Live Curling!
Cowan Final
Jackson-Baier (7) Watch Live Curling!
Ryan Final
Jensen (6) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm ET
Gim Final
Wasylkiw (7)
Harrison Final
Zemmelink (7)
Kim Final
Auld (6)
Mann Final
Kiemele (7)
Jaeggi Final
Armstrong (8)
Howard Final
Acres (5)
Ladouceur Final
Brandwood (8) Watch Live Curling!
Inglis Final
Deschene (7)
Galusha 10  Final
Rozon (7)
Duncan Final
Heggestad (6)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 12:30pm PT
Sobering Final
Montgomery (7) Watch Live Curling!
Robillard Final
Cseke (8) Watch Live Curling!
Yanagisawa 10  Final
Strathdee (4) Watch Live Curling!
Connolly Final
Longworth (8) Watch Live Curling!
M: Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Realty SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sat, Dec 3 -- 9:00pm CT
Manners Final
Joyce (6)
Pomedli Final
Gamble (8)
Henry Final
Muyres 10  (3) Watch Live Curling!
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 8:00pm ET
Freeman Final
Graham (4)
Szydlik Final
Robins 11  (8)
Kostna Final
Norris (8)
Dundas Final
Olafson (7)
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 3 -- 7:00pm CT
Hayward Final
Buchalter (6)
Beaudry Final
Maguet (7)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 3 -- 6:00pm MT
Deschiffart Final
Bishop (8)
Ruttan Final
Falkenberg 11  (8)
DeSchiffart 12  Final
Morrison (6)
Miller Final
Androschuk (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

Japan's Junior Star Sae Yamamoto into ACS Semifinals

2022 World Junior Champion (photo: WCF/Alina Pavlyuchik) is undefeated into the playoff round at Curling Stadium Alberta Curling Series 5 presented by Hardline Curling.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑