Curling Scores

M: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Tue, Feb 7 -- 8:00pm GMT
Carson Final
Mouat (7) Watch Live Curling!
Whyte Final
J.Craik (EE) Watch Live Curling!
Waddell Final
Bryce (9) Watch Live Curling!
Strawhorn Final
R.Craik (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 12:00pm MT
Peterson 10  Final
Workin (9) Watch Live Curling!
McMakin Final
Strouse (10) Watch Live Curling!
Rhyme 13  Final
Scheel (9) Watch Live Curling!
Anderson Final
Bear (9) Watch Live Curling!
W: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm GMT
Bass Final
Young 11  (6) Watch Live Curling!
Mitchell Final
Henderson (8) Watch Live Curling!
Morrison Final
Farmer (7) Watch Live Curling!
Blair 9th
Barr  Watch Live Curling!
M: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm MT
Casper 9th
Sampson  Watch Live Curling!
Sobering 9th
Smith 10   Watch Live Curling!
Dunnam 8th
Shuster  Watch Live Curling!
Ruohonen 8th
Dropkin  Watch Live Curling!
M: SaskTel Tankard
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 3:00pm CT
Knapp Final
Laycock (10) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 1:00am ET
Fujisawa Final
Kanai (9)
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 4 -- 7:00pm ET
Yanagisawa Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
D: PhysiGO Mobile Service East St. Paul Mixed Doubles
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:30pm CT
Walt/Walt Final
McKe/Dunl (8)
D: Goldline Mixed Doubles Trois-Rivieres
Trois Rivieres, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 4:15pm ET
Adam/Robi Final
St-G/Asse (8)
Gagn/Mori Final
Powe/Saun (1)
Gerb/Caie 11  Final
Bill/Sima (8)
M: Northwest Territories Mens Championship
Fort Smith, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 10:00am MT
Koe 11  Final
Skauge (7)
W: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 8:00am ET
Wrana Final
Hasselborg (8)
M: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:00pm CET
Eriksson Final
Landelius (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Round-Robin

Jan 26 - 29, 2023
Pool A
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Daniela Jentsch
Fuessen, GER
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stefania Constantini
Cortina d'Ampezzo, ITA
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wallisellen, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Beth Farmer
Stirling, SCO
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dilsat Yildiz
Erzurum, TUR
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Isabella Wrana
Sundbyberg , SWE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Seungyoun Ha
Chuncheon, KOR
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Michele Jaeggi
Bern, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Xenia Schwaller
Zürich, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alzbeta Zelingrova
Prague, CZE
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Clancy Grandy
Vancouver, BC
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Raphaela Keiser
St. Moritz, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Corrie Huerlimann
Zug, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rebecca Morrison
Stirling, SCO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Jan 26, 23 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Beth Farmer Dilsat Yildiz 2-7    Final (6)
2 Isabella Wrana Alzbeta Zelingrova 8-5    Final (7)
3 Michele Jaeggi Xenia Schwaller 6-4    Final (8)
Watch Live Curling! 4 Raphaela Keiser Clancy Grandy 5-4    Final (8)
Watch Live Curling! 5 Silvana Tirinzoni Stefania Constantini 6-3    Final (8)
6 Seungyoun Ha Sara Messenzehl 6-1    Final (5)
7 Rebecca Morrison Emma Barr 12-2    Final (5)
8 Corrie Huerlimann Ariane Oberson 10-5    Final (6)
Fri, Jan 27, 23 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Michele Jaeggi Sara Messenzehl 8-4    Final (7)
2 Daniela Jentsch Nora Wuest 6-5    Final (8)
3 Stefania Constantini Beth Farmer 2-3    Final (7)
Watch Live Curling! 4 Isabella Wrana Seungyoun Ha 9-4    Final (6)
Watch Live Curling! 5 Rebecca Morrison Corrie Huerlimann 5-4    Final (8)
6 Raphaela Keiser Ariane Oberson 6-5    Final (8)
7 Silvana Tirinzoni Dilsat Yildiz 3-1    Final (7)
8 Clancy Grandy Emma Barr 9-2    Final (5)
Fri, Jan 27, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Raphaela Keiser Rebecca Morrison 6-1    Final (6)
2 Xenia Schwaller Sara Messenzehl 9-4    Final (8)
3 Seungyoun Ha Alzbeta Zelingrova 8-2    Final (6)
Watch Live Curling! 4 Daniela Jentsch Dilsat Yildiz 10-2    Final (5)
Watch Live Curling! 5 Isabella Wrana Michele Jaeggi 6-4    Final (8)
6 Clancy Grandy Corrie Huerlimann 8-4    Final (7)
7 Beth Farmer Nora Wuest 2-6    Final (7)
Fri, Jan 27, 23 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Corrie Huerlimann Emma Barr 7-2    Final (7)
Watch Live Curling! 4 Stefania Constantini Nora Wuest 5-4    Final (8)
Watch Live Curling! 5 Clancy Grandy Ariane Oberson 7-5    Final (7)
6 Silvana Tirinzoni Daniela Jentsch 5-4    Final (EE)
7 Isabella Wrana Sara Messenzehl 4-3    Final (EE)
8 Xenia Schwaller Alzbeta Zelingrova 9-3    Final (7)
Sat, Jan 28, 23 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Silvana Tirinzoni Nora Wuest 6-2    Final (7)
2 Clancy Grandy Rebecca Morrison 6-3    Final (5)
3 Emma Barr Ariane Oberson 7-2    Final (6)
4 Michele Jaeggi Alzbeta Zelingrova 5-4    Final (7)
5 Seungyoun Ha Xenia Schwaller 8-7    Final (EE)
6 Stefania Constantini Dilsat Yildiz 7-2    Final (6)
7 Raphaela Keiser Corrie Huerlimann 3-6    Final (8)
8 Daniela Jentsch Beth Farmer 10-2    Final (5)
Sat, Jan 28, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Isabella Wrana Xenia Schwaller 11-0    Final (4)
2 Michele Jaeggi Seungyoun Ha 6-7    Final (8)
3 Alzbeta Zelingrova Sara Messenzehl 5-6    Final (EE)
Watch Live Curling! 4 Silvana Tirinzoni Beth Farmer 7-3    Final (7)
Watch Live Curling! 5 Raphaela Keiser Emma Barr 7-3    Final (6)
6 Rebecca Morrison Ariane Oberson 5-3    Final (7)
7 Stefania Constantini Daniela Jentsch 5-6    Final (8)
8 Dilsat Yildiz Nora Wuest 6-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Tue, Feb 7 -- 8:00pm GMT
Carson Final
Mouat (7) Watch Live Curling!
Whyte Final
J.Craik (EE) Watch Live Curling!
Waddell Final
Bryce (9) Watch Live Curling!
Strawhorn Final
R.Craik (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 12:00pm MT
Peterson 10  Final
Workin (9) Watch Live Curling!
McMakin Final
Strouse (10) Watch Live Curling!
Rhyme 13  Final
Scheel (9) Watch Live Curling!
Anderson Final
Bear (9) Watch Live Curling!
W: Scottish Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm GMT
Bass Final
Young 11  (6) Watch Live Curling!
Mitchell Final
Henderson (8) Watch Live Curling!
Morrison Final
Farmer (7) Watch Live Curling!
Blair 9th
Barr  Watch Live Curling!
M: USA Curling National Championships
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Tue, Feb 7 -- 4:00pm MT
Casper 9th
Sampson  Watch Live Curling!
Sobering 9th
Smith 10   Watch Live Curling!
Dunnam 8th
Shuster  Watch Live Curling!
Ruohonen 8th
Dropkin  Watch Live Curling!
M: SaskTel Tankard
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 3:00pm CT
Knapp Final
Laycock (10) Watch Live Curling!
W: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 12:00am CT
Fujisawa Final
Kanai (9)
M: ZEH-NOH Japan Curling Championship
Kitami, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 4 -- 7:00pm ET
Yanagisawa Final
Hirata (9) Watch Live Curling!
D: Goldline Mixed Doubles Trois-Rivieres
Trois Rivieres, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 4:15pm ET
Adam/Robi Final
St-G/Asse (8)
Gagn/Mori Final
Powe/Saun (1)
Gerb/Caie 11  Final
Bill/Sima (8)
M: Northwest Territories Mens Championship
Fort Smith, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 10:00am MT
Koe 11  Final
Skauge (7)
W: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 8:00am ET
Wrana Final
Hasselborg (8)
M: Swedish Curling Championships
Karlstad, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 5 -- 2:00pm CET
Eriksson Final
Landelius (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Scotties Tournament of Hearts Draw Announced

Kerri Einarson will begin its pursuit for a record-tying fourth consecutive title against Quebec's Team Laurie St-Georges on Feb.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑