Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
D: Olympic Mixed Doubles Qualification Event
Leeuwarden, NED
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Dec 5 -- 4:00pm CET
Japan Final
Latvia (6)
Korea 10  8th
Finland
Estonia Final
United States 11  (7)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 11  Final
Cameron de Jong (6)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 5 -- 9:00am MT
Jordan Benko 4th
Nolan Duncan
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Pre-Olympic Qualification Event -- Round-Robin

Oct 10 - 15, 2021
Group A
Turkey
Karagoz, U
1.000  3-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Kyrgystan
Dmitrev, D
0.750  2-0  1-1  2-0  1-0  0-0 
Kazakhstan
Korabayev, M
0.500  1-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Chinese Taipei
Lin, T
0.250  1-1  0-2  0-2  0-0  0-0 
Brazil
Kraehenbuehl, M
0.000  0-1  0-3  0-1  0-0  0-1 
Group B
Finland
Kiiskinen, K
1.000  4-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Czech Republic
Klima, L
0.800  3-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Hungary
Czermann, K
0.600  1-0  2-2  1-1  1-0  0-0 
Austria
Higatzberger, G
0.400  1-2  1-1  1-0  0-0  0-0 
Slovenia
Sever, S
0.200  1-2  0-2  0-2  0-0  0-1 
Nigeria
Woods, H
0.000  0-0  0-5  0-0  0-0  0-0 
Group C
Spain
Vez, S
1.000  4-0  1-0  1-0  1-0  0-0 
Belgium
Van Waterschoot, T
0.600  2-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Estonia
Veltsman, E
0.600  3-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Slovakia
Gallo, J
0.400  1-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Vonda, K
0.400  2-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Romania
Anghelinei, V
0.000  0-1  0-4  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sun, Oct 10, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Czech Republic Nigeria 15-1    Final (8)
C Austria Hungary 5-9    Final (9)
D Chinese Taipei Brazil 10-2    Final (8)
E Turkey Kyrgystan 14-5    Final (9)
Sun, Oct 10, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Slovakia Latvia 4-8    Final (10)
B Belgium Spain 1-7    Final (9)
D Finland Slovenia 7-3    Final (9)
E Estonia Romania 13-1    Final (7)
Mon, Oct 11, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D Nigeria Austria 4-13    Final (9)
E Hungary Finland 5-6    Final (10)
Mon, Oct 11, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Slovenia Czech Republic 4-8    Final (9)
B Latvia Romania 8-5    Final (9)
C Belgium Slovakia 9-11    Final (10)
Mon, Oct 11, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Spain Estonia 7-6    Final (EE)
B Kyrgystan Chinese Taipei 7-6    Final (10)
E Kazakhstan Brazil 10-2    Final (6)
Tue, Oct 12, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C Slovenia Nigeria 17-2    Final (7)
D Hungary Czech Republic 2-8    Final (7)
Tue, Oct 12, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Kyrgystan Kazakhstan 7-4    Final (10)
B Spain Latvia 10-2    Final (6)
Tue, Oct 12, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Chinese Taipei Turkey 4-9    Final (9)
C Finland Austria 4-2    Final (9)
D Estonia Belgium 6-9    Final (10)
E Romania Slovakia 3-15    Final (7)
Wed, Oct 13, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Romania Belgium 4-8    Final (9)
C Latvia Estonia 0-9    Final (7)
D Slovakia Spain 5-10    Final (9)
Wed, Oct 13, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Czech Republic Austria 7-4    Final (9)
B Slovenia Hungary 7-8    Final (EE)
C Turkey Kazakhstan 10-4    Final (8)
D Brazil Kyrgystan 6-7    Final (EE)
E Finland Nigeria 24-2    Final (8)
Thu, Oct 14, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Brazil Turkey 5-10    Final (9)
C Spain Romania 10-4    Final (9)
Thu, Oct 14, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Nigeria Hungary 2-15    Final (9)
B Estonia Slovakia 11-6    Final (9)
C Czech Republic Finland 2-6    Final (8)
D Kazakhstan Chinese Taipei 6-5    Final (10)
E Belgium Latvia 9-7    Final (10)
Thu, Oct 14, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
E Austria Slovenia 6-5    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
D: Olympic Mixed Doubles Qualification Event
Leeuwarden, NED
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Dec 5 -- 4:00pm CET
Japan Final
Latvia (6)
Korea 10  8th
Finland
Estonia Final
United States 11  (7)
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Dec 4 -- 9:30pm PT
Jason Montgomery 11  Final
Cameron de Jong (6)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 4 -- 6:30pm PT
Shawna Jensen Final
Kristen Ryan (8)
Shiella Cowan Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Gushulak Final
Amy Wheatcroft (8)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 5 -- 9:00am MT
Jordan Benko 4th
Nolan Duncan
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Team Lott Advances to DEKALB Quarterfinals

Update: The article has been revised from its first edition which initially referred to Team Lott as "Team Simmons.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑