USER:: Nazarbayev Curling Cup WCT Mixed Doubles

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Nazarbayev Curling Cup WCT Mixed Doubles -- Round-Robin

Sep 23 - 26, 2021
Pool A
Muravieva/Suvorov
Saint-Petersburg, RUS
1.000  4-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Kadylzhanova/Supanev
Almaty, KAZ
0.800  2-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Ebauyer/Korabayev
Almaty, KAZ
0.600  2-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Tastemir/Saleh
Kabul, AFG
0.400  1-0  1-3  1-0  0-0  0-0 
Reimova/Maloivan
Almaty, KAZ
0.200  1-1  0-3  0-1  0-0  0-0 
Sarsekeyeva/Zhanibekov
Almaty, KAZ
0.000  0-3  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Kumar/Nadirbayev
Almaty, KAZ
1.000  3-0  2-0  1-0  0-0  1-0 
Santti/Santti
Hyvinkaa, FIN
0.800  3-1  1-0  0-0  0-1  0-0 
Zhumabek/Zhumagozha
Almaty, KAZ
0.600  2-1  1-1  1-1  0-0  0-0 
Ebauyer/Kim
Almaty, KAZ
0.400  1-1  1-2  0-1  0-0  0-0 
Dilbarkhanova/Kan
Almaty, KAZ
0.200  1-0  0-4  0-0  0-0  0-0 
Sakysh/Lill
Tallinn, EST
0.000  0-2  0-3  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Immonen/Sipila
Hyvinkaa, FIN
1.000  4-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Ergashova/Garagul
Almaty, KAZ
0.800  2-0  2-1  1-0  0-0  0-0 
Alliyarova/Alliyar
Almaty, KAZ
0.600  3-2  0-0  0-2  0-0  0-0 
Alliyarova/Venevtsev
Krasnoyarsk, RUS
0.200  1-0  0-4  0-0  0-0  1-0 
Seidakhankyzy/Aldiyar
Almaty, KAZ
0.200  1-0  0-4  0-0  0-0  0-0 
Targyn/Akkazanov
Almaty, KAZ
0.200  1-1  0-3  0-0  0-1  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Tue, Sep 21, 21 03:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C Ebauyer/Korabayev Sarsekeyeva/Zhanibekov 15-1    Final (6)
D Zhumabek/Zhumagozha Ebauyer/Kim 7-6    Final (8)
E Alliyarova/Alliyar Ergashova/Garagul 7-8    Final (7)
F Seidakhankyzy/Aldiyar Targyn/Akkazanov 4-9    Final (8)
Tue, Sep 21, 21 05:30 AM
Sheet Team Team Score    End
C Ebauyer/Kim Dilbarkhanova/Kan 9-4    Final (8)
D Tastemir/Saleh Kadylzhanova/Supanev 5-9    Final (7)
Tue, Sep 21, 21 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Zhumabek/Zhumagozha Dilbarkhanova/Kan 11-5    Final (8)
B Targyn/Akkazanov Alliyarova/Alliyar 2-13    Final (8)
C Tastemir/Saleh Sarsekeyeva/Zhanibekov 11-9    Final (8)
D Seidakhankyzy/Aldiyar Ergashova/Garagul 2-11    Final (6)
E Kadylzhanova/Supanev Ebauyer/Korabayev 8-6    Final (8)
Wed, Sep 22, 21 03:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Kadylzhanova/Supanev Sarsekeyeva/Zhanibekov 9-4    Final (7)
B Ergashova/Garagul Targyn/Akkazanov 6-4    Final (6)
D Seidakhankyzy/Aldiyar Alliyarova/Alliyar 0-14    Final (6)
E Kumar/Nadirbayev Zhumabek/Zhumagozha 7-6    Final (6)
Wed, Sep 22, 21 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alliyarova/Venevtsev Alliyarova/Alliyar 1-10    Final (6)
B Santti/Santti Zhumabek/Zhumagozha 14-0    Final (6)
C Immonen/Sipila Targyn/Akkazanov 14-0    Final (6)
D Muravieva/Suvorov Reimova/Maloivan 7-1    Final (6)
E Kumar/Nadirbayev Dilbarkhanova/Kan 8-4    Final (7)
Thu, Sep 23, 21 03:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sakysh/Lill Zhumabek/Zhumagozha 4-9    Final (8)
B Immonen/Sipila Alliyarova/Alliyar 5-4    Final (7)
C Ebauyer/Korabayev Reimova/Maloivan 13-1    Final (6)
D Seidakhankyzy/Aldiyar Alliyarova/Venevtsev 7-3    Final (6)
E Muravieva/Suvorov Tastemir/Saleh 12-2    Final (7)
F Santti/Santti Kumar/Nadirbayev 5-7    Final (EE)
Thu, Sep 23, 21 07:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sakysh/Lill Kumar/Nadirbayev 4-9    Final (8)
B Muravieva/Suvorov Kadylzhanova/Supanev 10-2    Final (7)
C Alliyarova/Venevtsev Ergashova/Garagul 3-7    Final (7)
D Santti/Santti Dilbarkhanova/Kan 13-2    Final (8)
F Tastemir/Saleh Reimova/Maloivan 7-6    Final (8)
Thu, Sep 23, 21 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Santti/Santti Sakysh/Lill 10-6    Final (7)
B Alliyarova/Venevtsev Targyn/Akkazanov 11-9    Final (EE)
C Muravieva/Suvorov Ebauyer/Korabayev 8-6    Final (8)
D Reimova/Maloivan Sarsekeyeva/Zhanibekov 13-3    Final (8)
E Kumar/Nadirbayev Ebauyer/Kim 8-3    Final (7)
F Immonen/Sipila Seidakhankyzy/Aldiyar 11-3    Final (6)
Fri, Sep 24, 21 03:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Ebauyer/Korabayev Tastemir/Saleh 9-3    Final (6)
B Muravieva/Suvorov Sarsekeyeva/Zhanibekov 10-1    Final (7)
C Alliyarova/Venevtsev Immonen/Sipila 1-8    Final (6)
D Sakysh/Lill Dilbarkhanova/Kan 0-9    Final (3)
E Santti/Santti Ebauyer/Kim 7-3    Final (8)
F Kadylzhanova/Supanev Reimova/Maloivan 8-5    Final (8)
Fri, Sep 24, 21 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Ergashova/Garagul Immonen/Sipila 1-10    Final (6)
C Sakysh/Lill Ebauyer/Kim 3-9    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑