USER:: Craven SPORTS Services Mixed Doubles

Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 8:00pm ET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Craven SPORTS Services Mixed Doubles -- Round-Robin

Sep 10 - 12, 2021
Pool A
Kleiter/Stewart
Saskatoon, SK
1.000  1-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cotter/Cotter
Vernon, BC
0.667  1-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kooistra/Geurts
Almelo, NED
0.333  0-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Kennedy/Field
Saskatoon, SK
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Pool B
Hersikorn/Laycock
Saskatoon, SK
0.667  1-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Popowich/Owens
Saskatoon, SK
0.667  0-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Ellingson/deConinck Smith
Regina, SK
0.333  0-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Springer/Springer
Regina, SK
0.333  1-0  0-0  1-2  0-0  0-0 
Pool C
Hodson/Joyce
Saskatoon, SK
1.000  0-0  0-0  2-0  1-0  0-0 
Englot/Schneider
Regina, SK
0.667  0-0  0-0  0-1  0-0  0-0 
Just/Deis
Prince Albert, SK
0.333  0-0  0-0  0-1  0-0  0-1 
Remeshylo/Derksen
Martensville, SK
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 10, 21 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Cotter/Cotter Kennedy/Field 8-4    Final (8)
3 Remeshylo/Derksen Hodson/Joyce 5-8    Final (8)
4 Hersikorn/Laycock Popowich/Owens 9-5    Final (7)
Fri, Sep 10, 21 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Kleiter/Stewart Kooistra/Geurts 10-0    Final (4)
3 Just/Deis Englot/Schneider 4-6    Final (8)
4 Springer/Springer Ellingson/deConinck Smith 5-6    Final (8)
Sat, Sep 11, 21 09:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Ellingson/deConinck Smith Popowich/Owens 6-11    Final (8)
2 Just/Deis Remeshylo/Derksen 8-3    Final (7)
3 Springer/Springer Hersikorn/Laycock 6-5    Final (8)
4 Kleiter/Stewart Kennedy/Field 8-2    Final (7)
Sat, Sep 11, 21 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Just/Deis Hodson/Joyce 5-6    Final (EE)
2 Hersikorn/Laycock Ellingson/deConinck Smith 8-2    Final (6)
3 Englot/Schneider Remeshylo/Derksen 9-2    Final (5)
4 Cotter/Cotter Kooistra/Geurts 7-3    Final (7)
Sat, Sep 11, 21 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kennedy/Field Kooistra/Geurts 4-5    Final (8)
2 Springer/Springer Popowich/Owens 5-6    Final (8)
3 Kleiter/Stewart Cotter/Cotter 7-2    Final (6)
4 Englot/Schneider Hodson/Joyce 9-10    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 8:00pm ET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Galusha Books Place into Olympic Pre-Trials

Galusha Books Place into Olympic Pre-Trials

Yellowknife's Kerry Galusha won 9-8 over Jessie Hunkin (North Battleford) to book their spot into Canadian Olympic Pre-Trials in Liverpool, Nova Scotia.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑