USER:: Stu Sells Oakville Tankard

Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 8:00pm ET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stu Sells Oakville Tankard -- Round-Robin

Sep 10 - 13, 2021
Pool A
Jennifer Jones
Winnipeg, MB
1.000  2-0  2-0  0-0  0-0  0-0 
Kerry Galusha
Yellowknife, NT
0.667  1-1  1-0  1-0  1-0  0-0 
Danielle Inglis
Mississauga, ON
0.333  1-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Amanda Smith
London, ON
0.333  0-0  1-2  0-0  0-0  0-0 
Abbey Salari
Grimsby, ON
0.000  0-2  0-1  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Ryerson Rams
Toronto, ON
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Hollie Duncan
Woodstock , ON
0.667  2-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
Jestyn Murphy
Mississauga, ON
0.500  2-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Heather Heggestad
Thornhill, ON
0.333  0-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Marie-Elaine Little
Sudbury, NONT
0.333  1-1  0-1  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 10, 21 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Jennifer Jones Amanda Smith 7-3    Final (7)
8 Danielle Inglis Kerry Galusha 5-6    Final (EE)
Fri, Sep 10, 21 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jestyn Murphy Ryerson Rams 7-2    Final (7)
2 Hollie Duncan Marie-Elaine Little 7-3    Final (7)
Fri, Sep 10, 21 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Kerry Galusha Jennifer Jones 3-8    Final (6)
4 Amanda Smith Abbey Salari 7-3    Final (7)
5 Marie-Elaine Little Jestyn Murphy 8-4    Final (7)
6 Ryerson Rams Heather Heggestad 9-4    Final (8)
Sat, Sep 11, 21 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Heather Heggestad Hollie Duncan 3-7    Final (7)
4 Ryerson Rams Marie-Elaine Little 5-3    Final (8)
5 Danielle Inglis Abbey Salari 7-2    Final (7)
6 Kerry Galusha Amanda Smith 7-2    Final (7)
Sat, Sep 11, 21 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Abbey Salari Kerry Galusha 1-7    Final (6)
2 Jennifer Jones Danielle Inglis 6-1    Final (6)
7 Heather Heggestad Marie-Elaine Little 8-3    Final (6)
8 Hollie Duncan Jestyn Murphy 6-5    Final (8)
Sat, Sep 11, 21 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ryerson Rams Hollie Duncan 6-4    Final (7)
2 Jestyn Murphy Heather Heggestad 9-3    Final (7)
7 Amanda Smith Danielle Inglis 2-10    Final (7)
8 Jennifer Jones Abbey Salari 9-1    Final (5)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (5) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 8:00pm ET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Galusha Books Place into Olympic Pre-Trials

Galusha Books Place into Olympic Pre-Trials

Yellowknife's Kerry Galusha won 9-8 over Jessie Hunkin (North Battleford) to book their spot into Canadian Olympic Pre-Trials in Liverpool, Nova Scotia.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑