Curling Scores

J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt 6th
Proulx
Forsythe 6th
Nodding
Callaghan 5th
Blades
Stevens 6th
Shaw
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 10  Final
Dieckelt (6)
Plett Final
Shannon (7)
Minshull 7th
Molberg
Northwood Final
Johnston (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Mayflower U18 Harvest Spiel -- Round-Robin

Oct 2 - 4, 2020
Pool A
Nathan Gray
Halifax, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Calan MacIsaac
Truro, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aden Kavanaugh
Halifax, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ryan Strang
Lower Sackville, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Luke Godin
Halifax, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nick Mosher
Halifax, NS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mitchell Schut
Cornwall, PEI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ryan Smith
Halifax, NS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 2, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Calan MacIsaac Aden Kavanaugh 7-2    Final (8)
6 Ryan Strang Nathan Gray 8-2    Final (6)
Fri, Oct 2, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Mitchell Schut Nick Mosher 4-6    Final (7)
6 Ryan Smith Luke Godin 7-15    Final (6)
Fri, Oct 2, 20 04:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Calan MacIsaac Ryan Strang 11-3    Final (6)
2 Aden Kavanaugh Nathan Gray 4-5    Final (8)
Fri, Oct 2, 20 07:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mitchell Schut Ryan Smith 4-9    Final (8)
2 Nick Mosher Luke Godin 3-9    Final (7)
Sat, Oct 3, 20 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Mitchell Schut Luke Godin 7-3    Final (7)
3 Nick Mosher Ryan Smith 7-3    Final (6)
Sat, Oct 3, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Calan MacIsaac Nathan Gray 3-5    Final (8)
3 Aden Kavanaugh Ryan Strang 11-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt 6th
Proulx
Forsythe 6th
Nodding
Callaghan 5th
Blades
Stevens 6th
Shaw
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 10  Final
Dieckelt (6)
Plett Final
Shannon (7)
Minshull 7th
Molberg
Northwood Final
Johnston (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑