Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Robertson Final
Zacharias (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
McDonald (4)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Moffatt Final
Howard (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Bijl Final
Hamm (7)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Tober Final
Walter (6)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Warriner Final
Froud (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Norwegian Mixed Doubles National Championship -- Round-Robin

Sep 25 - 27, 2020
Pool A
Skaslien/Nedregotten
Lillehammer, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Forbregd/Harstad
Oppdal, NOR
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nordbye/Hostmaelingen
Lillehammer, NOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pettersen/Persokrud
Jevnaker, NOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Forbregd/Hostmaelingen
Oppdal, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mesloe/Naess
Oppdal, NOR
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ramsfjell/Ramsfjell
Stabekk, NOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ruden/Borgersen
Jevnaker, NOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Rorvik/Nergaard
Lillehammer, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nordbye/Buraas
Lillehammer, NOR
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ostgard/Horvli
Oppdal, NOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Iverson/Lorentsen
Nedre Glomma, NOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Roenning/Braenden
Lillehammer, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nordhagen/Engevold Nordhagen
Lillehammer, NOR
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Skaga/Linneberg
Stabekk, NOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wolla/Bjoersteth
Hedmarken, NOR
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 25, 20 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Skaslien/Nedregotten Forbregd/Harstad 9-1    Final (6)
C Roenning/Braenden Skaga/Linneberg 13-6    Final (7)
D Nordhagen/Engevold Nordhagen Wolla/Bjoersteth 10-0    Final (6)
Fri, Sep 25, 20 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ramsfjell/Ramsfjell Mesloe/Naess 8-10    Final (EE)
B Forbregd/Hostmaelingen Ruden/Borgersen 11-3    Final (7)
C Rorvik/Nergaard Nordbye/Buraas 9-6    Final (8)
D Ostgard/Horvli Iverson/Lorentsen 11-6    Final (8)
Fri, Sep 25, 20 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Roenning/Braenden Nordhagen/Engevold Nordhagen 6-5    Final (EE)
B Skaga/Linneberg Wolla/Bjoersteth 8-3    Final (6)
C Forbregd/Harstad Nordbye/Hostmaelingen 9-8    Final (8)
D Pettersen/Persokrud Skaslien/Nedregotten 0-11    Final (6)
Fri, Sep 25, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rorvik/Nergaard Ostgard/Horvli 14-1    Final (6)
B Nordbye/Buraas Iverson/Lorentsen 10-2    Final (5)
C Ramsfjell/Ramsfjell Forbregd/Hostmaelingen 6-12    Final (7)
D Mesloe/Naess Ruden/Borgersen 9-5    Final (8)
Sat, Sep 26, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Ruden/Borgersen Ramsfjell/Ramsfjell 1-14    Final (6)
B Mesloe/Naess Forbregd/Hostmaelingen 4-10    Final (7)
C Wolla/Bjoersteth Roenning/Braenden 1-12    Final (8)
D Pettersen/Persokrud Nordbye/Hostmaelingen 5-6    Final (8)
Sat, Sep 26, 20 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Iverson/Lorentsen Rorvik/Nergaard 3-10    Final (8)
B Nordbye/Buraas Ostgard/Horvli 6-4    Final (7)
D Skaga/Linneberg Nordhagen/Engevold Nordhagen 3-11    Final (6)
Sat, Sep 26, 20 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Forbregd/Harstad Pettersen/Persokrud 9-4    Final (5)
B Nordbye/Hostmaelingen Skaslien/Nedregotten 4-10    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Robertson Final
Zacharias (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
McDonald (4)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Moffatt Final
Howard (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Bijl Final
Hamm (7)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Tober Final
Walter (6)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Warriner Final
Froud (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑