Curling Scores

J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 5th
Wright
Chung 5th
Davies
Burton 6th
Perozak
Kiist 5th
Cheung
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 2nd
Fleger
Donaldson 2nd
Whitbread
Yarmuch 2nd
Whittmire
Thomas 2nd
Matter
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle  
Strang  
McEachren  
Snow  
Mosher  
Kavanaugh  
MacIsaac  
Schut  
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Womens Masters Basel -- Round-Robin

Sep 18 - 20, 2020
Group A
Anna Hasselborg
Sundbyberg, SWE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wetzikon, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Daniela Jentsch
Fuessen, GER
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fabienne Rieder
, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sarah Mueller
Biel, SUI
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Irene Schori
Langenthal, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Elena Stern
Oberwallis, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Celine Schwizgebel
Thun, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Veronica Zappone
Trentino, ITA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group C
Raphaela Keiser
St. Moritz, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Corrie Huerlimann
Zug, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Isabella Wrana
Sundbyberg, SWE
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 18, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Anna Hasselborg Fabienne Rieder 13-3    Final (7)
2 Daniela Jentsch Nora Wuest 4-5    Final (8)
4 Irene Schori Veronica Zappone 7-1    Final (7)
5 Elena Stern Celine Schwizgebel 9-2    Final (6)
Fri, Sep 18, 20 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Raphaela Keiser Corrie Huerlimann 5-2    Final (7)
Fri, Sep 18, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Anna Hasselborg Sarah Mueller 8-4    Final (7)
3 Daniela Jentsch Fabienne Rieder 8-1    Final (5)
4 Veronica Zappone Celine Schwizgebel 6-9    Final (7)
Fri, Sep 18, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Nora Wuest Sarah Mueller 9-2    Final (6)
2 Isabella Wrana Raphaela Keiser 4-6    Final (8)
5 Silvana Tirinzoni Corrie Huerlimann 6-7    Final (8)
Sat, Sep 19, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Elena Stern Veronica Zappone 6-3    Final (7)
2 Irene Schori Celine Schwizgebel 8-1    Final (4)
3 Anna Hasselborg Nora Wuest 7-1    Final (6)
5 Daniela Jentsch Sarah Mueller 4-0    Final (7)
Sat, Sep 19, 20 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Isabella Wrana Corrie Huerlimann 9-2    Final (5)
4 Silvana Tirinzoni Raphaela Keiser 7-6    Final (8)
Sat, Sep 19, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Elena Stern Irene Schori 4-5    Final (8)
4 Anna Hasselborg Daniela Jentsch 5-4    Final (8)
5 Nora Wuest Fabienne Rieder 5-3    Final (8)
Sat, Sep 19, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Silvana Tirinzoni Isabella Wrana 5-3    Final (8)
4 Sarah Mueller Fabienne Rieder 6-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 5th
Wright
Chung 5th
Davies
Burton 6th
Perozak
Kiist 5th
Cheung
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 2nd
Fleger
Donaldson 2nd
Whitbread
Yarmuch 2nd
Whittmire
Thomas 2nd
Matter
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle  
Strang  
McEachren  
Snow  
Mosher  
Kavanaugh  
MacIsaac  
Schut  
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑