Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Robertson Final
Zacharias (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
McDonald (4)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Moffatt Final
Howard (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Oct 28 -- 6:30pm ET
Hackner 11  Final
Desilets (6)
McCarville Final
Malette (7)
McCarville Final
Burgess (7)
Weiss Final
Morissette (8)
Johnston Final
Burgess (7)
Mikkelsen Final
Pozihun (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Bijl Final
Hamm (7)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Tober Final
Walter (6)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Warriner Final
Froud (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Masters Mixed Doubles -- Round-Robin

Feb 14 - 16, 2020
Pool A
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rupp/Wunderlin
, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Barone/Veidemanis
Riga, LAT
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nilhamn/Kuosmanen
NED/FIN, www
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rybicka/Dzikowski
Lodz, POL
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Turmann/Lill
Tallinn, EST
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Fomina/Stukalsky
Moscow, RUS
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kingan/Stirling
, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kapp/Muskatewitz
, GER
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tarsunova/Shalamitski
Minsk, BLR
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Walczak/Augustyniak
, POL
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Blumberga/Briezkalns
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Skaslien/Nedregotten
Oppdal, NOR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kauste/Kauste
Hyvinkaa, FIN
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rudzite/Zentelis
Riga, LAT
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Madisson/Kukner
, EST
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morozova/Goryachev
, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vermelin/Wingfors
Uppsala, SWE
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Feb 13, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rupp/Wunderlin Turmann/Lill 5-7    Final (8)
B Barone/Veidemanis Nilhamn/Kuosmanen 8-6    Final (8)
C Moskaleva/Eremin Rybicka/Dzikowski 9-1    Final (6)
Fri, Feb 14, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Fomina/Stukalsky Kingan/Stirling 9-3    Final (7)
B Tarsunova/Shalamitski Blumberga/Briezkalns 10-4    Final (7)
C Kapp/Muskatewitz Walczak/Augustyniak 6-2    Final (7)
Fri, Feb 14, 20 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Morozova/Goryachev Skaslien/Nedregotten 3-5    Final (7)
B Rudzite/Zentelis Madisson/Kukner 6-5    Final (8)
C Vermelin/Wingfors Kauste/Kauste 5-9    Final (7)
Fri, Feb 14, 20 12:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rybicka/Dzikowski Nilhamn/Kuosmanen 3-9    Final (7)
B Turmann/Lill Barone/Veidemanis 6-7    Final (8)
C Rupp/Wunderlin Moskaleva/Eremin 7-6    Final (8)
Fri, Feb 14, 20 02:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Walczak/Augustyniak Blumberga/Briezkalns 7-5    Final (8)
B Kingan/Stirling Tarsunova/Shalamitski 9-5    Final (7)
C Fomina/Stukalsky Kapp/Muskatewitz 5-8    Final (7)
Fri, Feb 14, 20 04:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kauste/Kauste Madisson/Kukner 7-4    Final (7)
B Skaslien/Nedregotten Rudzite/Zentelis 9-5    Final (7)
C Morozova/Goryachev Vermelin/Wingfors 6-3    Final (7)
Fri, Feb 14, 20 06:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Barone/Veidemanis Moskaleva/Eremin 0-14    Final (6)
B Rybicka/Dzikowski Rupp/Wunderlin 5-8    Final (7)
C Nilhamn/Kuosmanen Turmann/Lill 6-2    Final (7)
Fri, Feb 14, 20 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Tarsunova/Shalamitski Kapp/Muskatewitz 9-5    Final (7)
B Walczak/Augustyniak Fomina/Stukalsky 1-6    Final (6)
C Blumberga/Briezkalns Kingan/Stirling 4-8    Final (7)
Sat, Feb 15, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Rudzite/Zentelis Vermelin/Wingfors 8-4    Final (8)
B Kauste/Kauste Morozova/Goryachev 5-3    Final (7)
C Madisson/Kukner Skaslien/Nedregotten 1-7    Final (6)
Sat, Feb 15, 20 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Nilhamn/Kuosmanen Rupp/Wunderlin 7-8    Final (7)
B Moskaleva/Eremin Turmann/Lill 6-5    Final (EE)
C Rybicka/Dzikowski Barone/Veidemanis 5-6    Final (7)
Sat, Feb 15, 20 12:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Blumberga/Briezkalns Fomina/Stukalsky 6-8    Final (7)
B Kapp/Muskatewitz Kingan/Stirling 1-9    Final (6)
C Walczak/Augustyniak Tarsunova/Shalamitski 7-5    Final (8)
Sat, Feb 15, 20 02:25 PM
Sheet Team Team Score    End
A Madisson/Kukner Morozova/Goryachev 9-7    Final (EE)
B Vermelin/Wingfors Skaslien/Nedregotten 4-10    Final (7)
C Kauste/Kauste Rudzite/Zentelis 7-6    Final (8)
Sat, Feb 15, 20 04:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Turmann/Lill Rybicka/Dzikowski 4-5    Final (8)
B Nilhamn/Kuosmanen Moskaleva/Eremin 3-10    Final (7)
C Barone/Veidemanis Rupp/Wunderlin 5-6    Final (8)
Sat, Feb 15, 20 06:50 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kingan/Stirling Walczak/Augustyniak 8-3    Final (7)
B Blumberga/Briezkalns Kapp/Muskatewitz 3-8    Final (6)
C Tarsunova/Shalamitski Fomina/Stukalsky 3-10    Final (7)
Sat, Feb 15, 20 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Skaslien/Nedregotten Kauste/Kauste 5-4    Final (7)
B Madisson/Kukner Vermelin/Wingfors 11-3    Final (7)
C Rudzite/Zentelis Morozova/Goryachev 8-3    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Robertson Final
Zacharias (7)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
McDonald (4)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Moffatt Final
Howard (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Oct 28 -- 6:30pm ET
Hackner 11  Final
Desilets (6)
McCarville Final
Malette (7)
McCarville Final
Burgess (7)
Weiss Final
Morissette (8)
Johnston Final
Burgess (7)
Mikkelsen Final
Pozihun (8)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Bijl Final
Hamm (7)
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 6:00pm CT
Tober Final
Walter (6)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 25 -- 3:00pm ET
Warriner Final
Froud (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑