Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curl Mesabi Classic -- Round-Robin

Nov 29 - Dec 1, 2019
Americas Challenge
United States
Minneapolis, USA
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mexico
Mexico City, MEX
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brazil
Sao Paolo, BRA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Super 8 Motel
Scott Dunnam
Philadelphia, PA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
John Shuster
Duluth, USA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Luc Violette
Chaska, MN
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nicholas Lemieux
Sault Ste. Marie, ON
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Chase Sinnett
Wayland, MA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sawmill
Korey Dropkin
Chaska, USA
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
JT Ryan
Winnipeg, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jed Brundidge
, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dominik Maerki
Chaska, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mike Farbelow
St. Paul, MN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kyle Foster
Arborg, MB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 28, 19 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
8 Mexico Brazil 8-2    Final (8)
Thu, Nov 28, 19 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
7 United States Brazil 13-1    Final (6)
Fri, Nov 29, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
4 Korey Dropkin Mike Farbelow 6-0    Final (6)
5 Jed Brundidge Dominik Maerki 8-1    Final (4)
6 JT Ryan Kyle Foster 8-2    Final (6)
8 United States Mexico 13-1    Final (6)
Fri, Nov 29, 19 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Korey Dropkin Dominik Maerki 7-1    Final (6)
4 Scott Dunnam Luc Violette 7-5    Final (8)
7 Brazil Mexico 2-7    Final (9)
Fri, Nov 29, 19 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jed Brundidge Kyle Foster 6-0    Final (3)
3 JT Ryan Mike Farbelow 9-3    Final (6)
4 John Shuster Chase Sinnett 5-4    Final (8)
Fri, Nov 29, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Scott Dunnam Chase Sinnett 6-1    Final (6)
5 Korey Dropkin Kyle Foster 7-0    Final (3)
6 John Shuster Nicholas Lemieux 6-3    Final (8)
8 Brazil United States 3-11    Final (9)
Sat, Nov 30, 19 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Mike Farbelow Dominik Maerki 4-7    Final (7)
5 Scott Dunnam Nicholas Lemieux 9-3    Final (6)
6 Luc Violette Chase Sinnett 6-5    Final (8)
7 Mexico United States 5-9    Final (9)
Sat, Nov 30, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 JT Ryan Jed Brundidge 6-1    Final (6)
3 John Shuster Luc Violette 2-6    Final (6)
Sat, Nov 30, 19 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kyle Foster Mike Farbelow 0-1    Final (1)
2 Chase Sinnett Nicholas Lemieux 8-11    Final (9)
4 JT Ryan Dominik Maerki 3-5    Final (8)
6 Korey Dropkin Jed Brundidge 9-4    Final (7)
Sat, Nov 30, 19 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Luc Violette Nicholas Lemieux 8-2    Final (4)
4 John Shuster Scott Dunnam 7-6    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑