World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Mon, Feb 17 -- 8:30am ET
Pugsley Final
Porter (7)
Roberts Final
Matheson (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Feb 17 -- 9:00am MT
Wright 4th
Kiist
Davies 4th
Bauer
Nedohin 5th
Jacques
Yamuch 5th
Shannon
Snider 4th
Hiebert
Ferguson 5th
Van Amsterdam
Young 5th
Northwood
Comeillie 3rd
Deschiffart
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 1:30am ET
Fujisawa Final
Nakajima (EE)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 8:00pm ET
Matsumura Final
Morozumi (9)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Barrie Cash Spiel -- Register

Oct 17 - 19, 2008

Registration Instructions: -- Please choose your team's city, province (country if outside canada). Enter each player's firstname, lastname and email address. Please use the radio buttons in the Skip section to denote who will be skipping/calling the game. * - denotes required field

Event Registration:
Barrie Cash Spiel -- Barrie, ON
Team Information:
Gender*:
City*:
Country*:
Skip:    Fourth    Third    Second    Lead
Fourth's First Name*
Fourth's Last Name*
Fourth's Email Address*
Third's First Name*
Third's Last Name*
Third's Email Address*
Second's First Name*
Second's Last Name*
Second's Email Address*
Lead's First Name*
Lead's Last Name*
Lead's Email Address*
Coaching Information: (optional)
Coach's First Name
Coach's Last Name
Coach's Email Address
Optional - 5th Player has no influence on points, but can be registered to include an alternate player on the tours
Fifth's First Name
Fifth's Last Name
Fifth's Email Address
Registration Information:
Submitted By *:
Draw*:
Notes:

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Mon, Feb 17 -- 8:30am ET
Pugsley Final
Porter (7)
Roberts Final
Matheson (8)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Feb 17 -- 9:00am MT
Wright 4th
Kiist
Davies 4th
Bauer
Nedohin 5th
Jacques
Yamuch 5th
Shannon
Snider 4th
Hiebert
Ferguson 5th
Van Amsterdam
Young 5th
Northwood
Comeillie 3rd
Deschiffart
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 1:30am ET
Fujisawa Final
Nakajima (EE)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 8:00pm ET
Matsumura Final
Morozumi (9)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑