World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Fujisawa 4th
Team Scheidegger
Rocque 4th
Wrana
Tirinzoni 4th
Carey
Homan 4th
Yoshimura
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Koe 4th
McDonald
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stroud Sleeman Cash Spiel -- Playoffs

Oct 17 - 20, 2019
Times shown as Eastern Time (ET)
Sandy MacEwan

QF
Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [1]
Sandy MacEwan

Cory Heggestad
SF
Sun 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [5]

Pat Ferris
Sandy MacEwan

QF
Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [2]
Pat Ferris

CF
Sun 4:00pm
Loser Out
SCORES
  [7]
Richard Krell

Scott Dunnam

QF
Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [3]
Sam Steep
Champion


Sam Steep
SF
Sun 1:00pm
Loser Out
SCORES
  [6]

Jason Camm
Jason Camm

QF
Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [4]
Jason Camm

Mark Kean

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Fujisawa 4th
Team Scheidegger
Rocque 4th
Wrana
Tirinzoni 4th
Carey
Homan 4th
Yoshimura
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Koe 4th
McDonald
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑