World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg 5th
Silvernagle
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher 4th
Matsumura
Epping 5th
Howard
Jacobs 5th
Edin
Gushue 5th
Paterson
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 3rd
McNay
Hess 2nd
Carson
Lottenbach 2nd
Turner
Reed 2nd
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Zappone wins 2020 Le Gruyere AOP European B Curling Championships

Nov 16 - 23, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sat, Nov 23 -- 12:00pm CET
TUR (Yildiz) Final
ITA (Zappone) (9)
ENG (Farnell) Final
HUN (Palancsa) (9)
Central European Time (CET)

 
Final Ranking    
Team   Points
1.   Italy   20.841 
2.   Turkey   15.283 
3.   Hungary   11.810 
4.   England   8.336 
View Full Standings

 
Location
Helsingborg, Sweden

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Hasselborg 5th
Silvernagle
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Dec 12 -- 4:30pm NT
Bottcher 4th
Matsumura
Epping 5th
Howard
Jacobs 5th
Edin
Gushue 5th
Paterson
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Dec 12 -- 8:30pm GMT
Bryce 3rd
McNay
Hess 2nd
Carson
Lottenbach 2nd
Turner
Reed 2nd
Craik
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑