Curling Scores

W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Jan 19 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) 12  Final
FIN (Ahrenberg) (8)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Pre-Olympic Qualification Event -- Round-Robin

Oct 10 - 15, 2021
Group A
Turkey
Karagoz, U
1.000  3-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Kyrgystan
Dmitrev, D
0.750  2-0  1-1  2-0  1-0  0-0 
Kazakhstan
Korabayev, M
0.500  1-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Chinese Taipei
Lin, T
0.250  1-1  0-2  0-2  0-0  0-0 
Brazil
Kraehenbuehl, M
0.000  0-1  0-3  0-1  0-0  0-1 
Group B
Finland
Kiiskinen, K
1.000  4-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Czech Republic
Klima, L
0.800  3-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Hungary
Czermann, K
0.600  1-0  2-2  1-1  1-0  0-0 
Austria
Higatzberger, G
0.400  1-2  1-1  1-0  0-0  0-0 
Slovenia
Sever, S
0.200  1-2  0-2  0-2  0-0  0-1 
Nigeria
Woods, H
0.000  0-0  0-5  0-0  0-0  0-0 
Group C
Spain
Vez, S
1.000  4-0  1-0  1-0  1-0  0-0 
Belgium
Van Waterschoot, T
0.600  2-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Estonia
Veltsman, E
0.600  3-1  0-1  0-1  0-0  0-1 
Slovakia
Gallo, J
0.400  1-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Vonda, K
0.400  2-0  0-3  0-0  0-0  0-0 
Romania
Anghelinei, V
0.000  0-1  0-4  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sun, Oct 10, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Czech Republic Nigeria 15-1    Final (8)
C Austria Hungary 5-9    Final (9)
D Chinese Taipei Brazil 10-2    Final (8)
E Turkey Kyrgystan 14-5    Final (9)
Sun, Oct 10, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Slovakia Latvia 4-8    Final (10)
B Belgium Spain 1-7    Final (9)
D Finland Slovenia 7-3    Final (9)
E Estonia Romania 13-1    Final (7)
Mon, Oct 11, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D Nigeria Austria 4-13    Final (9)
E Hungary Finland 5-6    Final (10)
Mon, Oct 11, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Slovenia Czech Republic 4-8    Final (9)
B Latvia Romania 8-5    Final (9)
C Belgium Slovakia 9-11    Final (10)
Mon, Oct 11, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Spain Estonia 7-6    Final (EE)
B Kyrgystan Chinese Taipei 7-6    Final (10)
E Kazakhstan Brazil 10-2    Final (6)
Tue, Oct 12, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C Slovenia Nigeria 17-2    Final (7)
D Hungary Czech Republic 2-8    Final (7)
Tue, Oct 12, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Kyrgystan Kazakhstan 7-4    Final (10)
B Spain Latvia 10-2    Final (6)
Tue, Oct 12, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Chinese Taipei Turkey 4-9    Final (9)
C Finland Austria 4-2    Final (9)
D Estonia Belgium 6-9    Final (10)
E Romania Slovakia 3-15    Final (7)
Wed, Oct 13, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Romania Belgium 4-8    Final (9)
C Latvia Estonia 0-9    Final (7)
D Slovakia Spain 5-10    Final (9)
Wed, Oct 13, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Czech Republic Austria 7-4    Final (9)
B Slovenia Hungary 7-8    Final (EE)
C Turkey Kazakhstan 10-4    Final (8)
D Brazil Kyrgystan 6-7    Final (EE)
E Finland Nigeria 24-2    Final (8)
Thu, Oct 14, 21 12:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Brazil Turkey 5-10    Final (9)
C Spain Romania 10-4    Final (9)
Thu, Oct 14, 21 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Nigeria Hungary 2-15    Final (9)
B Estonia Slovakia 11-6    Final (9)
C Czech Republic Finland 2-6    Final (8)
D Kazakhstan Chinese Taipei 6-5    Final (10)
E Belgium Latvia 9-7    Final (10)
Thu, Oct 14, 21 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
E Austria Slovenia 6-5    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: World Qualification Event
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Wed, Jan 19 -- 7:00pm EET
LAT (Barone) 12  Final
FIN (Ahrenberg) (8)
B: The Big Spiel
Twin Cities, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 16 -- 1:30pm CT
Sampson Final
Willmert (8)
Bata Final
Glessner (1)
Munich Final
Hagberg (1)
Kizlyk Final
Ewen (1)
Faltesek Final
Smith (1)
Schaeper Final
Colby (1)
Telfer Final
Caron (1)
Kruse Final
Richards (1)
M: Swedish Eliteserien
Ostersund / Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 7 -- 2:00pm CET
Magnusson Final
Landelius (8)
Westerberg Final
Westerberg (8)
Gothberg Final
Rosander (6)
Markusson Final
Julius (5)
Nyberg Final
Nyman (5)
Kraupp Final
Roxin (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Ontario Scotties Re-Scheduled

Ontario Scotties Re-Scheduled

CurlON has announced that the 2022 Ontario Scotties will be held April 7-10 Thornhill.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑